Jak skutecznie chronić samochód?

Informacje

Jak skutecznie chronić samochód?

Ubezpieczenia komunikacyjne to rozwiązania, których celem jest przede wszystkim szeroko rozumiana ochrona samochodu oraz jego właściciela bądź użytkownika. Obowiązkowym ubezpieczeniem jest wyłącznie OC, warto jednak pamiętać, że istnieje wiele dodatkowych produktów ubezpieczeniowych, nota bene, nieobowiązkowych, nie mniej jednak zapewniających wiele korzyści.

AC jako zwiększenie ochrony podczas zdarzeń drogowych

Sprawdź również http://www.mtu24.pl/

Dobrowolnym ubezpieczeniem komunikacyjnym, które cieszy się największym zainteresowaniem wśród właścicieli samochodów, jest bez wątpienia polisa AC, zapewniająca parasol ochronny w zakresie ubezpieczonego pojazdu. Godny podkreślenia jest w tym przypadku fakt, że autocasco obejmuje szkody powstałe w wyniku różnych zdarzeń, także wynikających z winy właściciela ubezpieczonego auta lub osoby nim kierującej.
Wychodząc naprzeciw potrzebom potencjalnych klientów, firmy ubezpieczeniowe oferują polisę OC+AC, której główną zaletą jest przede wszystkim atrakcyjna cena.
Nietrudno zauważyć, że ubezpieczenie komunikacyjne AC największym zainteresowaniem cieszy się wśród właścicieli nowych lub bardzo drogich samochodów.

NNW – ochrona dla kierującego i pasażera

Godne polecenia i zainteresowania jest także ubezpieczenie komunikacyjne NNW, które zapewnia ochronę zarówno kierującemu autem, jak i pasażerowi. Ubezpieczenie obowiązuje praktycznie w każdej sytuacji związanej z użytkowaniem pojazdu – podczas wsiadania i wysiadania, w czasie jazdy, jak również podczas bieżącej obsługi samochodu, m.in. napełniania paliwa na stacji paliw, mycia lub czyszczenia, postoju na parkingu tudzież w innym, bezpiecznym miejscu, załadowywania i rozładowywania pojazdu, otwierania i zamykania bramy garażowej itp.

Zalety dobrowolnych ubezpieczeń komunikacyjnych

Decydując się na dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjne, w prosty i efektowny sposób można zwiększyć parasol ochronny w wielu sytuacji. Wśród produktów ubezpieczeniowych można znaleźć szeroki wachlarz propozycji, obowiązujących zarówno w kraju, jak i za granicą, dzięki czemu znalezienie optymalnego rozwiązania nie powinien stanowić problemu.

Ubezpieczyć można praktycznie wszystko, nawet szyby samochodowe lub bagaż podczas podróży.

Dodaj komentarz