testowanie kosmetyków

Testowanie kosmetyków

Informacje Kosmetyki Testy i recenzje

Testy, są jednym z ważniejszych elementów jeśli chodzi o wybór kosmetyków. W pierwszej kolejności testy przeprowadza się oczywiście na etapie tworzenia nowych kosmetyków. Pokutującym mitem jest opinia jakoby kosmetyki nadal testowane były na zwierzętach. Jest to oczywiście w dużym stopniu nieprawdą, a w samej Europie stosowany jest nie tylko zakaz przeprowadzania tego rodzaju testów ale nawet sprzedaży kosmetyków, których składniki testowane były właśnie w taki sposób.

Obecnie stosowane są głównie tak zwane testy alternatywne, możliwe do przeprowadzenia dzięki rozwojowi współczesnej nauki. Testy na zwierzętach jeśli już są prowadzone to według rygorystycznych, określonych przepisami zasad.

Obecnie praktycznie się ich nie wykonuje między innymi dzięki możliwości oparcia się o wyniki dawniej przeprowadzonych i udokumentowanych już analiz. Inną kwestią jest test kosmetyków które są już dostępne w sprzedaży. Tutaj posiłkować można się ogólnodostępnymi materiałami, lub też przeprowadzić stosowne testy we własnym zakresie i tym samym samodzielnie ocenić który z produktów będzie lepszy, dla nas. Przynajmniej w pewnym zakresie można zrobić to posługując się darmowymi próbkami. W ten sposób jednak nie da się przetestować efektów długotrwałego stosowania określonych kosmetyków, w szczególności tych, które stosuje się do makijażu, gdzie różnice mogą być uwarunkowane nawet porami roku. Potężnym narzędziem są czasopisma oraz Internet gdzie po pierwsze publikuje się testy i porównanie ze sobą różnorodnych kosmetyków, często innych marek.

W sieci można nie tylko znaleźć wyniki czy konkluzje przeprowadzonych testów kosmetyków, ale także same nagrania i obszerne recenzje. Takim testom w szczególności warto się przyjrzeć przed dokonaniem zakupu wybranych kosmetyków ale także i po to aby sprawdzić jak w takich testach wypadają te kosmetyki, z których korzystamy na co dzień. Zwłaszcza, że sytuacja na rynku kosmetyków zmieniać może się dosyć dynamicznie i zawsze pojawić mogą się nowe, być może lepsze kosmetyki, które warto będzie wypróbować. Między innymi w celu ich obiektywnej oceny przeprowadza się tak zwane testy konsumenckie.

Dodaj komentarz