Naturalne kosmetyki damskie

Informacje Kosmetyki Makijaż Porady

Kosmetyki bazujące na naturalnych składnikach cieszą się coraz większą popularnością wśród konsumentów. Jak podaje TNS OBOP, dermokosmetyki kupuje już co piąty Polak (w tym 12% mężczyzn i 27% kobiet). Co decyduje o rosnącej popularności tego typu produktów?

Kosmetyki organiczne to przede wszystkim lepsza jakość i bogatszy skład w porównaniu do zwykłych preparatów drogeryjnych. Ich podstawę stanowią naturalne substancje czynne oraz ekstrakty roślinne, mające zbawienny wpływ na naszą skórę. Dermokosmetyki cechują się również mniejszą zawartością substancji chemicznych, takich jak parabeny czy parafina. Dzięki temu nie są inwazyjne dla cery wrażliwej, naczynkowej czy alergicznej. Kosmetyki naturalne wybieramy również pod wpływem zaleceń dermatologa lub kosmetyczki. Nie bez znaczenia jest tu przekonanie o pewnym źródle pochodzenia takich produktów oraz odpowiednim sposobie ich przechowywania.

Jakie kosmetyki cieszą się największym zainteresowaniem wśród produktów bazujących na naturalnych składnikach? Są to przede wszystkim kremy do pielęgnacji twarzy i ciała, produkty przeciwzmarszczkowe, liftingujące oraz przeznaczone dla problematycznej skóry (np. trądzikowej, przesuszonej czy wrażliwej). Po kosmetyki apteczne często sięgają przyszłe mamy, kompletujące wyprawkę dla swojego maleństwa. Polki coraz częściej stosują również specjalistyczne serum, które zawierają podwyższoną dawkę substancji czynnych i wyróżniają się wyjątkowo szybkim działaniem.

Wadą kosmetyków naturalnych z pewnością może być ich cena – ze względu na wysoką zawartość wyciągów roślinnych oraz specjalistyczne przeznaczenie produkty te mogą być nawet dwu- czy trzykrotnie droższe od zwykłych kosmetyków. Pewien problem może stanowić również ich dostępność: preparaty profesjonalne znajdziemy zwykle w aptekach i sklepach internetowych, rzadziej w drogeriach. Tym niemniej z pewnością warto polecić je osobom stawiającym na naturalną pielęgnację oraz szukającym specjalistycznych produktów do pielęgnacji problematycznej skóry.

Dodaj komentarz