suszenie włosów suszarką

Jak można wzmocnić wypadające włosy?

Kosmetyki Moda Porady

Zima bardzo niekorzystnie odbija się na kondycji włosów. Często wymagają one zarówno kuracji nawilżającej, jak i silniejszego wsparcia. To silne wsparcie jest potrzebne zwłaszcza wtedy, gdy po zimie zauważyliśmy na poduszce i szczotce znacznie więcej włosów.

Suplementy na włosy – jakie wybrać?

Preparaty te uzupełniają niedobór w organizmie substancji, które są odpowiedzialne za wzrost włosów. W składzie tych preparatów znajdziemy między innymi cynk, siarkę, selen, krzem, żelazo, witaminę E oraz witaminy z grupy B. W składzie preparatów do łykania na wypadające włosy są także aminokwasy. Tabletki czy kapsułki łykamy zgodnie z zaleceniami producenta czyli najczęściej jedną pigułkę. Zażywamy je podczas śniadania lub kolacji, gdyż przyjęte podczas posiłku wchłaniają się lepiej. Preparaty do wypadających włosów dostępne są w każdej aptece. Kuracja wymaga cierpliwości, powinna trwać około 3 miesiące. Najlepsze efekty osiągniemy, gdy suplementy połączymy ze zdrową dietą. Prawidłowa dieta i suplementacja są szczególnie ważne jeśli często męczymy nasze włosy gdy chcąc mieć proste nadużywamy rozgrzanych prostownic.

Plastry przeciwko wypadaniu włosów?

To wciąż jeszcze nowość na naszym rynku, mimo że plastry pojawiły się w salonach fryzjerskich już jakiś czas temu. Nowoczesna formuła sprawia, że składniki aktywne, którymi nasączone są plastry wnikają w najgłębsze warstwy skóry głowy. Dzięki temu skutecznie hamują wypadanie włosów. Plastry naklejamy codziennie na czystą i suchą skórę na skroni, karku lub czole. Po upływie 8-10 godzin plaster usuwamy. Następne możemy nakleić dopiero po 24 godzinach. Kuracja może trwać 2 miesiące.

A może ampułki na włosy?

Preparaty, które zostały przeznaczone specjalnie do włosów (np. koncentrat odżywczo-regenerujący do skóry głowy) mają aplikatory, które zakładamy na ampułkę po odłamaniu jej końcówki – ułatwia to rozprowadzenie zawartości ampułki. Rozprowadzając jej zawartość jednocześnie masujemy głowę. Masaż poprawia mikrokrążenie, dzięki temu substancje aktywne zawarte w ampułce łatwiej przenikają w głąb cebulek włosowych. W efekcie są one dobrze odżywione, co sprawia, że włosy stają się mocniejsze. Kuracja ampułkami powinna trwać przynajmniej tydzień.