Jak można wzmocnić wypadające włosy?

Kosmetyki Moda Porady

Zima bardzo niekorzystnie odbija się na kondycji włosów. Często wymagają one zarówno kuracji nawilżającej, jak i silniejszego wsparcia. To silne wsparcie jest potrzebne zwłaszcza wtedy, gdy po zimie zauważyliśmy na poduszce i szczotce znacznie więcej włosów.

Jak można wzmocnić wypadające włosy?

Suplementy na włosy

Preparaty te uzupełniają niedobór w organizmie substancji, które są odpowiedzialne za wzrost włosów. W składzie tych preparatów znajdziemy między innymi cynk, siarkę, selen, krzem, żelazo, witaminę E oraz witaminy z grupy B. W składzie preparatów do łykania na wypadające włosy są także aminokwasy. Tabletki czy kapsułki łykamy zgodnie z zaleceniami producenta czyli najczęściej jedną pigułkę. Zażywamy je podczas śniadania lub kolacji, gdyż przyjęte podczas posiłku wchłaniają się lepiej. Preparaty do wypadających włosów dostępne są w każdej aptece. Kuracja wymaga cierpliwości, powinna trwać około 3 miesiące. Najlepsze efekty osiągniemy, gdy suplementy połączymy ze zdrową dietą.

Plastry przeciwko wypadaniu włosów

To wciąż jeszcze nowość na naszym rynku, mimo że plastry pojawiły się w salonach fryzjerskich już jakiś czas temu. Nowoczesna formuła sprawia, że składniki aktywne, którymi nasączone są plastry wnikają w najgłębsze warstwy skóry głowy. Dzięki temu skutecznie hamują wypadanie włosów. Plastry naklejamy codziennie na czystą i suchą skórę na skroni, karku lub czole. Po upływie 8-10 godzin plaster usuwamy. Następne możemy nakleić dopiero po 24 godzinach. Kuracja może trwać 2 miesiące.

Ampułki plus masaż

Preparaty, które zostały przeznaczone specjalnie do włosów (np. koncentrat odżywczo-regenerujacy do skóry głowy) mają aplikatory, które zakładamy na ampułkę po odłamaniu jej końcówki – ułatwia to rozprowadzenie zawartości ampułki. Rozprowadzając jej zawartość jednocześnie masujemy głowę. Masaż poprawia mikrokrążenie, dzięki temu substancje aktywne zawarte w ampułce łatwiej przenikają w głąb cebulek włosowych. W efekcie są one dobrze odżywione, co sprawia, że włosy stają się mocniejsze. Kuracja ampułkami powinna trwać przynajmniej tydzień.