Kuracje wzmacniające włosy

Kosmetyki Moda Porady

Monotonna dieta uboga w warzywa i owoce, którą stosujemy zimą bardzo mocno osłabia włosy. Stąd na wiosnę bardzo często występującym problemem są wypadające włosy. Warto zacząć działać w takiej sytuacji jak najszybciej – jeśli nic nie zrobimy na głowie pojawią się puste miejsca.

Kuracje wzmacniające włosy

Peeling oczyszczający

To zabieg, od którego powinno się zacząć pielęgnację, która ma powstrzymać wypadanie włosów. Oczyszczenie skóry głowy z łoju, martwego naskórka i resztek kosmetyków sprawi, że aktywne substancje, które będziemy później aplikować, wchłoną się lepiej. Tym samym będą bardziej skuteczne. Skuteczne peelingi, które można stosować w domu zawierają w swoim składzie łupiny z pestek moreli i papainę, które oczyszczają bardzo dobrze skórę głowy i zmniejszają skłonności do przetłuszczania się. Odpowiedni poziom nawilżenia skóry głowy zapewnia dodatek mocznika. W peelingach do stosowania w domu bardzo często jest także kofeina, która umacniając osadzenie korzenia włosa, powstrzymuje ich wypadanie. Peeling warto wykonywać 2 razy w miesiącu. Kosmetyk można kupić w salonach fryzjerskich, niektórych drogeriach i aptekach.

Odżywki

Wypadające włosy na pewno wzmocni odzywka, która w swoim składzie ma między innymi ceramid, jedwab lub olej kokosowy. W preparatach do pielęgnacji wypadających włosów warto szukać także ekstraktu z czarnej rzepy. Przez wielu specjalistów porównywana jest do koktajlu witaminowo-mineralnego. Nie ma w tym żadnej przesady, gdyż czarna rzepa jest bogata w witaminę A i C oraz witaminy z grupy B. Dostarcza również mikroelementów: potasu, żelaza, fosforu, wapnia. Czarną rzepę – w zimie można bez problemu kupić ja w warzywniaku – można wykorzystać do przygotowania odżywczej wcierki. Wystarczy ją zetrzeć i wycisnąć sok. Można go wcierać w skórę głowy 2 razy w tygodniu.

Suplementy z apteki

Składników, których potrzebują włosy możemy dostarczyć im od wewnątrz. W suplementach diety na włosy warto szukać biotyny, wyciągów ze skrzypu polnego lub pędów bambusa, pokrzywy. Coraz więcej preparatów na włosy zawiera także witaminę D.