Jaki rodzaj włosów, taki kosmetyk

Kosmetyki Moda Porady

Nie ma dwóch osób, które miałyby takie same włosy. Kosmetyk, który sprawdza się w przypadku jednej osoby, niekoniecznie jest dobry dla drugiej. Czym więc kierować się, aby wybrać kosmetyk, który będzie idealny dla danego rodzaju włosów?

Jaki rodzaj włosów, taki kosmetyk

 

Aby znaleźć na półkach w drogeriach idealny kosmetyk, trzeba przede wszystkim poznać typ swoich włosów. Samemu możemy mieć z tym problem, ale pomóc nam w tym może fryzjer, kosmetolog, trycholog lub dermatolog. W poznaniu typów swoich włosów mogą nam również pomóc ankiety, które można znaleźć w internecie. Włosy mogą być: przetłuszczające się, cienkie, suche, grube. Szukając idealnego kosmetyku musimy brać pod uwagę również rodzaj skóry głowy, która może być tłusta, sucha, normalna.

Do włosów cienkich

W tym przypadku najlepsze będą kosmetyki, które dodadzą im gęstości. Wybierając odżywkę do takich włosów, warto postawić na te do spłukiwania. Odżywki, które nie wymagają spłukiwania, mogą zbyt mocno obciążać cienkie włosy, efekt nie będzie zadowalający. Pamiętajmy wybierając kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji cienkich włosów, aby kupować te, w których składzie nie ma olejków.

Do włosów grubych

Są to bardzo ładne, ale jednocześnie ciężkie włosy. W ich przypadku najlepiej sprawdzą się kosmetyki, które zawierają w swoim składzie olejki. Nie tylko wygładzą one włosy, ale dodadzą im także połysku. Dzięki temu będą wydawały się o wiele lżejsze.

Włosy normalne

O takich włosach marzy każda kobieta, gdyż nie sprawiają one żadnych problemów. Pamiętajmy jednak, że można je bardzo łatwo zniszczyć używając źle dobranych kosmetyków. Problemem, który może się wówczas pojawić będzie na przykład łupież. Na zniszczenie najbardziej narażone są końcówki pasm i to im musimy poświęcić najwięcej uwagi. Bardzo dobrze na ich kondycję wpływają olejki pielęgnacyjne oraz różnego rodzaju maski. Kosmetyki, które można stosować do pielęgnacji włosów normalnych to te, które przeznaczone są do częstego stosowania. Mają one pH, które nie wpływa negatywnie na skórę głowy.