Jak bezpiecznie kupić leki w internecie?

Porady

W internecie leki sprzedają zarówno osoby prywatne jak i apteki internetowe. Gdy chcemy mieć pewność, że zakupiony lek nam nie zaszkodzi, powinniśmy wybrać e-aptekę.

 Jak poznać dobrą aptekę?

 Apteki, które sprzedają leki korzystając z pośrednictwa internetu nie mogą prowadzić tylko sprzedaży wysyłkowej. Są to zawsze apteki, których działalność jest nierozerwalnie związana z apteką lub punktem aptecznym mającym charakter stacjonarny. Dobra apteka internetowa nie ukrywa przed klientami swojej nazwy i adresu czy numeru telefonu. Zamieszcza także obowiązujący we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej logotyp. Na stronie aptek, które sprzedają leki przez internet zamieszczona jest również kopia zezwolenia na działalność wydanego przez wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego. Pacjenci, którzy mają jakieś wątpliwości odnośnie kupowanych w aptece internetowej farmaceutyków mogą telefonicznie skontaktować się z farmaceutą.

Jak bezpiecznie kupić leki w internecie?

 Leki dostępne w internetowej aptece

Do sprzedaży w internetowych aptekach nie zostały dopuszczone leki na receptę. Nie prowadzą one sprzedaży leków na potencję, sterydów anabolicznych, tabletek wczesnoporonnych. Klienci mogą kupować wyłącznie leki bez recepty, suplementy diety, zioła, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia medycznego, środki opatrunkowe, higieniczne i drobny sprzęt medyczny:ciśnieniomierze, termometry, glukometry wraz z paskami do nich. Apteki internetowe prowadzą także sprzedaż dermokosmetyków. Wiele aptek internetowych daje klientom możliwość złożenia zamówienia na leki wydawane na receptę. Wyda je jednak tylko apteka stacjonarna pod warunkiem, że klient ma ważną receptę, którą przekaże farmaceucie.

Kupowanie leków w internecie może być bezpieczne, ale tylko pod warunkiem, że wybierzemy legalnie działającą apteką internetową. Bezpieczna apteka to ta, która na swojej głównej stronie zamieszcza logo: cztery pasy w różnych odcieniach zieleni, jeden szary, a na ich tle biały krzyż. Leki zakupione w takiej aptece są pełnowartościowe, a więc zażywanie ich jest bezpieczne.