Idealne pierścionki zaręczynowe z brylantami

Idealne pierścionki zaręczynowe z brylantami

Porady

Pierścionki z brylantami niemal automatycznie kojarzą się z zaręczynami. Zwyczaj zaręczyn wywodzi się ze starożytności. Zapoczątkowali go starożytni Grecy, później wraz z kulturą helleńską, przywędrował to Rzymu.

Co ciekawe w tamtych czasach przyszły narzeczony ofiarowywał pierścionek nie swojej wybrance, ale jej ojcu. Dlaczego pierścionek zaręczynowy nosimy na palu serdecznym? Tu również kłaniają się tradycje antyczne. W tamtych czasach wierzono, że w palcu serdecznym lewej dłoni znajduje się żyła, która prowadzi wprost do serca… Ta tradycja przetrwała do dzisiejszych czasów, nosząc pierścionek na tym konkretnym palcu sygnalizujemy światu, że mamy w planach ślub z jego ofiarodawcą.

W Polsce pierścionek zaręczynowy noszony na prawej ręce. W Wielkiej Brytanii i innych krajach anglosaskich na lewej.

W Skandynawii zwyczaje są nieco odmienne. Narzeczona już od momentu zaręczyn nosi na lewej dłoni obrączkę, do której pan młody w trakcie ceremonii ślubnej dokłada drugą – bliźniaczo podobną.

Czy pierścionki zaręczynowe złote to jedyny możliwy wybór? Oczywiście, że nie. Choć tradycjonalistom zaręczyny nieodłącznie kojarzą się z krążkiem wykonanym z żółtego złota. Jednak część kobiet nie przepada za tym metalem, wydaje się on im zbyt ostentacyjny. Wtedy można zdecydować się na srebro, jednak dużej części osób srebrny pierścionek nie pasuje do zaręczyn, co wtedy?

Jest jeszcze kilka możliwości. Oto dwie najpopularniejsze.

Po pierwsze możemy wybrać pierścionek zaręczynowy wykonany z białego złota, oferta w salonach jubilerskich jest bardzo bogata. Każdy z pewnością znajdzie pierścionek, który podbije serce jego wybranki. Bogata oferta znajduje się chociażby na stronie: .

Posiadacze nieco bardziej zasobniejszych portfeli mogą zaszaleć i wybrać pierścionek wykonany z platyny. To najdroższy metal wykorzystywany w jubilerstwie, a biżuteria z niego wykonana będzie na pewno wyjątkowa.

Kolejna ważna kwestia to odpowiedni rozmiar pierścionka. Nie ma nic gorszego niż za mały lub za duży rozmiar. Cały romantyzm wydarzenia się ulatnia.

Jednak w tym całym wydarzeniu nie pierścionek jest najważniejszy. Liczy się przede wszystkim uczucie, jakie połączyło narzeczonych. Zaręczyny to tylko wstęp do nowej, niełatwej drogi życia, jaką jest małżeństwo…

Dodaj komentarz