O kupowaniu leków w internecie

Porady

Handel lekami w internecie to już codzienność. Nie zawsze jednak jest on legalny. Na co zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że leki nie pochodzą z nielegalnego źródła?

 Jakie leki mogą okazać się dla nas niebezpieczne?

 Liczba farmaceutyków sprzedawanych w sieci jest niezwykle duża. Wystarczy mieć dostęp do internetu, aby na portalach aukcyjnych czy różnych forach kupić leki, które dostępne są tylko na receptę. Leki te bardzo często oferowane są w bardzo niskich cenach, a dodatkową zachętą do ich kupienia jest to, że nie trzeba mieć na nie recepty. Leki są jednak zagrożeniem. Mogą zawierać bowiem szkodliwe substancje.

 Oferta aptek internetowych

Elektroniczne apteki są jedynymi miejscami w internecie, w których możemy bezpiecznie kupować lekarstwa. Gwarancji, że są one bezpieczne udzielają wojewódzkie oddziały Izby Farmaceutycznej. Internetowa apteka nie może działać bez wsparcia apteki stacjonarnej. Zamówienie, które klient złoży w elektronicznej aptece zostanie zrealizowane przez stacjonarną. Pamiętajmy też, że aptekom internetowym nie wolno sprzedawać leków na receptę. Nie znaczy to jednak, że są one w nich niedostępne. Klient może je zamówić na stronie e-apteki, ale odebrać tylko zgłaszając się do stacjonarnej apteki z receptą. Leki, które zamawiają klienci w aptekach internetowych przechowywane są w pomieszczeniach apteki stacjonarnej. Przyjęte zamówienie realizuje farmaceuta, który ma prawo wykonywania zawodu. Obowiązujące przepisy określają nawet w jaki sposób leki mają zostać zapakowane. Wybranie odpowiedniego farmaceutyku ułatwiają bardzo dokładne opisy. Do tego zawsze klient ma możliwość poradzić się drogą telefoniczną farmaceuty.

O kupowaniu leków w internecie

Dla pacjentów kupowanie leków w internecie na pewno jest korzystne, pod warunkiem jednak, że zakupów dokonają w legalnie działającej aptece internetowej. Jest to na pewno komfortowa forma kupowania leków, do tego może ona przynieść oszczędności: wiele leków jest sprzedawanych taniej. Pamiętajmy, że legalna e-apteka nie sprzeda nam leków na receptę.