Apteki internetowe: czy warto w nich kupować?

Porady

Jesteśmy przyzwyczajeni do kupowania mnóstwa artykułów w sklepach internetowych. Stąd też coraz częściej decydujemy się na kupowanie lekarstw w aptekach internetowych. Czy kupione w takiej aptece farmaceutyki są bezpieczne?

 Koncesja

Apteka internetowa działa w oparciu o aptekę stacjonarną lub punkt apteczny. Ogólnodostępne apteki i punkty apteczne na rozpoczęcie działalności muszą otrzymać zezwolenie, które wydaje Państwowa Inspekcja Farmaceutyczna. Obowiązkiem apteki, która chce prowadzić działalność także w internecie jest podanie na stronie głównej numeru otrzymanej od PIF koncesji. Do tego prawo przewiduje, że zamówione przez internet leki muszą pochodzić z pomieszczeń należących do apteki stacjonarnej lub punktu aptecznego. Realizacją zamówienia, odpowiednim przygotowaniem leków do wysyłki może zająć się wyłącznie farmaceuta lub technik farmacji. Zamówione przez pacjentów leki są pełnowartościowe i bezpieczne. Do tego przy każdym z leków znajduje się bardzo dokładny opis oraz sposób dawkowania.

Apteki internetowe: czy warto w nich kupować?

 Jakie leki można kupić?

 W aptece internetowej nie można kupić leków na receptę. Zakupimy w nich wyłącznie leki wydawane bez recepty, suplementy diety, preparaty ziołowe, dermokosmetyki. W wielu aptekach internetowych klienci mogą składać zamówienie na leki wydawane na receptę. Mogą je jednak odebrać tylko w aptece stacjonarnej. Lek zostanie wydany tylko po przekazaniu recepty.

 Zalety kupowania w internetowych aptekach

 Przede wszystkim leki można zamówić w nich przez siedem dni w tygodniu przez całą dobę. Klienci mogą też wybrać sposób w jaki przesyłka zostanie im dostarczona. Mogą ją odebrać osobiście lub zamówić przesyłkę kurierem. Dla wielu klientów aptek internetowych zaletą jest to, że na paczce nie jest napisane co znajduje się w środku. Mogą więc dokonać zakupów anonimowo. Nikt z osób postronnych nie dowie się jaki lek kupili. Warto też pamiętać o niższych cenach w aptekach internetowych. To plus, gdy zależy nam na tym, aby za leki nie przepłacać. Nie oszczędzimy tylko kupując leki na ryczałt.