Co powinny zawierać dobre kosmetyki do włosów?

Kosmetyki Moda Porady

Zdrowe i piękne włosy są marzeniem bardzo wielu kobiet. Bardzo często jednak matka natura płata figle i obdarza łamliwymi, cienkimi, wypadającymi lub przetłuszczającymi się włosami. Za problemy winę nie zawsze jednak ponosi matka natura, często są one efektem stosowania nieodpowiednich kosmetyków do ich pielęgnacji. W związku z tym pojawia się pytanie: jakich składników szukać w kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji pasm, aby można było się cieszyć zdrowymi i pięknymi włosami?

Co powinny zawierać dobre kosmetyki do włosów?

Ceramidy

Powinny wchodzić w skład kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji starzejących się, zniszczonych i wypadających włosów. Ceramidy to tłuszcze, które ochraniają zarówno włosy, jak i skórę głowy przed szkodliwym działaniem czynników środowiskowych. Wpływają one także na wzmocnienie spoistości komórek. Efektem stosowania kosmetyków z ceramidami jest poprawa wyglądu włosów.

Aloes

Jest rośliną, która wyjątkowo pozytywnie wpływa na kondycję włosów. Zmusza on cebulki włosowe do wzrostu i regeneruje je, a to dzięki temu, że wnika w głąb skóry głowy i odżywia włosy nie od zewnątrz, ale od środka. Dzięki stosowaniu kosmetyków z aloesem udaje się zatrzymać wypadanie włosów. Aloes działa również wzmacniająco, zapobiega również pojawieniu się łupieżu. Wchodzi najczęściej w skład kosmetyków do włosów zmęczonych i suchych.

Gliceryna

Włosy potrzebują nawilżania; stąd w składzie kosmetyków, które maja chronić włosy przed wysuszeniem i wypadaniem znajdziemy glicerynę. Substancja ta ma zdolność wiązania wody, stąd jej działanie nawilżające.

Filtry UV

Promienie słoneczne bardzo mocno osłabiają nasze włosy. Powinniśmy je chronić wybierając kosmetyki, które zawierają filtry UV. Dzięki temu włosy nie będą przesuszone i słabe, nie będą więc wypadać.

Kolagen

To białko nawilża i uelastycznia pasma. Za sprawą kolagenu włosy są bardziej sprężyste. Poza tym pobudza on włosy do wzrostu, a proces ich wypadania zostaje zatrzymany.

Wymienione składniki to tylko część tych, których można szukać w dobrych kosmetykach do włosów.