Kobiece sposoby na poprawę humoru

Porady

Jesienna chandra dopada każdą z nas. Jak poradzić sobie ze złym humorem, gdy wokół szaro, zimno i deszczowo? Ile kobiet, tyle opinii, ale najpopularniejsze sposoby przedstawiamy poniżej.

  1. Na chandrę najlepsze jest małe co nieco.

Niezawodny sposób na to, by Twój humor zwyżkował, to odrobina słodkości. Kubek czekolady, pyszne ciastko, czy pucharek lodów. Wybór należy do Ciebie. Ewentualnie za przykładem największego, znanego łasucha Kubusia Puchatka, umil sobie życie odrobiną miodu. Np. w herbacie, czy grzanym piwie. Cukier, choć w nadmiarze niezdrowy, dawkowany z umiarem ma zaskakująco dobre właściwości. Wyzwala hormony szczęścia, sprawiając, że świat od razu wydaje się bardziej radosny, a my bardziej uśmiechnięte.

  1. Domowa odnowa biologiczna, czyli wieczór z kosmetykami.

Jeśli czujesz się zmęczona, a świat wydaje się brzydki i szary, najlepszym sposobem, by stał się piękny i kolorowy, jest zadbanie o siebie i swój wygląd. Zrelaksuj się w gorącej kąpieli z olbrzymią ilością piany, nałóż maseczkę, zaszalej z manicurem, etc. Wygoń szarość i znużenie fundując sobie same przyjemności.

  1. Zakupowe szaleństwo

Opcja dla kobiet, które nie boją się pozakupowych wyrzutów sumienia. Spraw sobie nowe fatałaszki, odwiedź ulubioną galerię i zaszalej. Może radość sprawi Ci nowa bielizna damska, a może płaszcz, o którym od dawna marzysz, a który wydawał ci się zbyt ekstrawagancki? Odważ się sprawić sobie ubranie, czy buty, które być może nieco nadszarpną Twój budżet i które być może wydają Ci się szalonym pomysłem z uwagi na kolor, fason, czy krój. Zobaczysz, jak szybko powrócisz do psychicznej równowagi, fundując sobie odrobinę szaleństwa.

  1. Oddaj się swojemu hobby

Nic nie działa tak dobrze na psychikę, jak oddawanie się własnej pasji. Tak, znalezienie wolnej chwili na to, by robić to, co kocha się najbardziej, nie jest wcale prostą sprawą. Może jednak warto choć jeden raz w tygodniu zrezygnować z obowiązków na rzecz przyjemności? Zamień żelazko i stertę prasowania na czytanie, sport, czy malowanie, a natychmiast zaczniesz tryskać humorem.

Jeśli żadna z tych rzeczy nie poprawi Twojego nastroju, zrób to, co w takich sytuacjach lubisz robić najbardziej. Naładuj swoje akumulatory pozytywną energią. A co ważniejsze, nigdy nie rezygnuj z tego, co poprawia Twój nastrój. Dzięki temu, jesienna, zimowa, ani żadna inna chandra nigdy więcej Cię nie dopadnie.

Dodaj komentarz