Torebki damskie

Moda Porady

Torebka jest ważna dla każdej kobiety, towarzysząc jej wszędzie gdzie i ona sama się uda. Warto aby nie tylko była praktyczna, wygodna i funkcjonalna, ale żeby przede wszystkim sama kobieta dobrze się z nią czuła i równie dobrze wyglądała. Jesteśmy różnego wzrostu oraz sylwetki dlatego niektóre torebki damskie pasują bardziej wysokim kobietom, natomiast niskie mogą zostać przez nią przytłoczone i wyglądać wręcz śmiesznie. Widać z tego, że torebka ma niebagatelne znaczenie także w pojęciu ogólnego stroju i wyglądu. Źle dobrana torebka może całkowicie zepsuć misternie budowany wizerunek. Jak dobrać torebkę do figury?

Jeśli posiadasz duży biust, unikaj raczej torebek na tak zwanych „uszach” ponieważ optycznie jeszcze bardziej poszerzać ona będzie tą okolicę.  W tym wypadku o wiele bardziej skorzystasz na dłuższym pasku. Oczywiście o ile nie zależy Ci na odwrotnym efekcie.

Jeśli jesteś osobą dobrze zbudowaną, która posiada szerokie biodra, wybieraj torby, które kończą się na wysokości talii. W ten sposób podkreślisz ją i nadasz swojej sylwetce kształt klepsydry. Torebka powinna być prosta, bez dużych wzorów i bez zbyt wielkiej ilości ozdób.

Jeśli nie masz kobiecych kształtów nie używaj zbyt małych torebek typu kopertówki i inne, gdyż jeszcze bardziej podkreślą one ten fakt. Najlepszym rozwiązaniem są dobrze uszyte torebki, niezbyt duże, raczej średniej wielkości.

Dla niskich kobiet dobrym rozwiązaniem są modne w tym sezonie torebki w kształcie worka, które są z reguły długie. Duże torby o długich uszach pasować będą wyłącznie wysokim i szczupłym kobietom.

Znaczenie ma także to, czy posiadasz krótkie czy długie nogi. Krótkie wymagają klasycznych torebek o średnich rozmiarach, długonogie kobiety lepiej wyglądają z torebkami z długim paskiem.

Niezależnie od tego jak wyglądasz, pamiętaj, że torebka przede wszystkim powinna służyć tobie. Zawsze przed zakupem warto poradzić się bliskiej osoby lub przyjaciółki czy dany fason wygląda dobrze. Opinia kilku niezależnych osób liczy się najbardziej.

Dodaj komentarz