Zawody, które można wykonywać w domu

Porady

Praca zdalna cieszy się rosnącą popularnością. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą połączyć pracę zawodową z opieką nad dziećmi. Zawodów, które można wykonywać z dala od siedziby firmy jest naprawdę wiele. Poniżej prezentujemy przykłady zawodów, które idealnie sprawdzają się w pracy zdalnej.

Wirtualna sekretarka

Na polskim rynku pracy jest to zawód stosunkowo nowy. Mimo tego, że zawód ten pojawił się stosunkowo niedawno, przybywa firm, które decydują się na skorzystanie z usług zdalnej sekretarki czy asystentki. Na zatrudnienia wirtualnej sekretarki najczęściej decydują się niewielkie firmy z różnych branż, na przykład z branży budowlanej. Do obowiązków zdalnej asystentki należy między innymi odbieranie i odpisywanie na e-maile, umawianie spotkań z klientami, organizowanie wyjazdów służbowych.

Tworzenie stron www

Dzisiaj niemal każda firma ma własną stronę www. Profesjonalna strona www jest wizytówką firmy. Osoby, które chciałyby pracować w domu zajmując się tworzeniem stron internetowych mogą zdobyć tę umiejętność na jednym z licznych kursów online. Zostanie specjalistą od tworzenia stron www i WordPressa nie jest trudne, przynosi za to wymierne korzyści finansowe.

Zawody, które można wykonywać w domu

Copywriter

Tworzenie tekstów to doskonały sposób nie tylko na dorobienie do pensji. Wiele osób, które początkowo traktowały pisanie tekstów tylko jako pracę dorywczą, po pewnym czasie zamieniło ją na stałe zatrudnienie. Zapotrzebowanie na teksty na blogi firmowe, portale internetowe czy opisy produktów dla sklepów internetowych.

Grafik komputerowy

To zawód, który w przypadku pracy zdalnej sprawdza się doskonale. Przygotowywanie projektów graficznych wymaga oczywiście znajomości  odpowiednich programów. Pracując w domu grafik komputerowy może tworzyć szatę graficzną dla strony www, projektować plakaty, banery czy wizytówki. Na pewno rzeczy, które może stworzyć jest całe mnóstwo i nie wymaga to konieczności spędzenia ośmiu godzin w pracy.

Praca zdalna oznacza brak jakichkolwiek ograniczeń. Na pewno nie ogranicza ona zawodowo.