Wybieramy najlepszą pizzerię.

Porady

Wśród popularnych dan i przekąsek niepodzielnie króluje pizza. Gdańsk, Warszawa, Kraków czy najmniejsze miasteczko, wszędzie znajdziemy pizzerię lub pizze w menu restauracji i barów. Jak wybierać dobrą pizzę, na co zwracać uwagę przy wyborze pizzerii?

Świeże składniki, gwarancja smaku.

Warto zwrócić uwagę, czy ciasto przygotowywane jest na bieżąco, a nie mrożone, np. w formie już wcześniej przygotowanych, a nawet wstępnie podpieczonych spodów. To oczywiście oszczędność czasu dla pizzerii, ale kosztem smaku. Najlepiej, jeśli pizzeria, którą wybieramy ma półotwartą kuchnię i pizzermani przygotowują nasze danie bezpośrednio na naszych oczach. Wystawione na nasz widok dodatki, tak, żebyśmy mogli ocenić ich świeżość to też dobra praktyka i wybierajmy te lokale, które tak robią. Oczywiście, już nie zdarzają się raczej bary, które serwują gotową pizzę mrożoną, niekiedy nawet podgrzaną w mikrofalówce.

Piec, piecowi nierówny.

Wybieramy najlepszą pizzerię.Nie ma się co oszukiwać, że prawdziwy smak włoskiej pizzy wiąże się z prawdziwym, opalanym drewnem piecem. To pozwoli zbliżyć się do ideału niewielkich włoskich pizzerii. Wybierając lokal z piecem opalanym drewnem, możemy też mieć pewność, że pracujące tam osoby, mają ogromne doświadczenie, ponieważ pieczenie w takim piecu wymaga dużo więcej kunsztu niż w piecu gazowym bądź elektrycznym.

Tradycja i nowoczesność.

Wybierając pizzerię, warto zwrócić uwagę na to, jak do tematu kuchni podchodzą właściciele i pracownicy. Ponieważ na tym rynku konkurencja jest ogromna, nie musimy wybierać przypadkowego lokalu. Dobrze o pizzerii świadczy, jeśli w części menu zachowany jest klasyczny podział na pizze rzymskie i neapolitańskie z ich wariantami, ale też doskonale, jeśli w menu znajduje się także całkowicie autorska pizza. Gdańsk, Warszawa czy Mediolan, pizzermani prześcigają się w autorskich propozycjach, np. zaskakujących dodatków, czy oryginalnego kształtu pizzy, a nawet koloru ciasta modna ostatnio czarna pizza barwiona aktywnym węglem jest tego doskonałym przykładem.

Więcej na https://www.pizzadominium.pl/lokale/gdansk-c-h-alfa-gdansk