Emolienty: kosmetyki, po które warto sięgnąć

Kosmetyki Porady

Od pewnego czasu bardzo dużo mówi się o emolientach. To specjalistyczne dermokosmetyki, które stosować mogą nie tylko osoby ze skórą zdrową. Cieszą się ogromną popularnością wśród osób, którym zależy na perfekcyjnej pielęgnacji własnej skóry. Są bezpieczne, a ich zakup nie stanowi obecnie żadnego problemu. Przyjrzyjmy im się bliżej.

Emolienty: kosmetyki, po które warto sięgnąć

Jak wpływają na skórę?

Emolienty zawierają szereg substancji nie tylko nawilżających, ale również natłuszczających. To właśnie w tym tkwi ich siła. Co więcej, skutecznie zapobiegają utracie wody przez skórę. Tworzą na jej powierzchni niewidzialną dla oka warstwę, która zabezpieczenia nie tylko przed utratą wody, ale również niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych.

Kto może stosować emolienty?

Te specjalistyczne kosmetyki o wysokiej skuteczności działania zaleca się wszystkim chcącym zatroszczyć się o swoją skórę. Sięgać po nie mogą osoby zarówno ze zdrową skórą, jak i ci, których skóra sprawia problemy. Wśród wskazań do stosowania emolientów wymienia się łuszczycę oraz atopowe zapalenie skóry.

Preparaty dla dzieci czy dorosłych?

Dla jednych i drugich. Emolienty mogą stosować osoby dorosłe, ale nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, aby stosowały je również dzieci. Warto podkreślić, że mogą one być używane do pielęgnacji skóry także niemowląt. Dzieje się tak za sprawą wyjątkowego składu emolientów, który – jak już wspomnieliśmy – jest w pełni naturalny. W związku z tym nie trzeba obawiać się, że emolienty spowodują podrażnienie bądź wystąpienie reakcji alergicznej.

Gdzie można je kupić?

Z zakupem emolientów nie ma dzisiaj żadnego problemu. Oferuje je w zasadzie każda dobrze zaopatrzona apteka. Co więcej można je kupić nie tylko w aptekach stacjonarnych, ale również internetowych, których popularność jest obecnie coraz większa. Kupując emolienty w takiej aptece, nie musimy nawet na chwilę wychodzić z domu.

Emolienty to kosmetyki, które bardzo dobrze wpływają na skórę. Solidnie dbają nie tylko o skórę zdrową, ale również tą dotkniętą problemem łuszczycy czy atopowego zapalenia. Na szczęście ich ceny są dość przystępne.