Jaki kolor ścian w salonie?

Porady

Jaki kolor ścian w salonie?

Aranżacja salonu oznacza konieczność wybrania dominującej w nim kolorystyki. Pamiętajmy, że kolor ścian w salonie w znaczący sposób wpłynie na nasz nastrój. Na jakie więc kolory postawić,aby mieć dobry nastrój?


Szarości

Śmiało możemy sięgnąć po szarości. Szary kolor jest bardzo faworyzowany przez projektantów. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż można go łączyć niemal z każdą barwą. Bardzo wytwornie różne odcienie szarości prezentują się połączone z odcieniami bieli. Wyjątkowo zgranym duetem jest szary i perłowy odcień. W salonie w takiej tonacji kolorystycznej można odpocząć, nic nie będzie nas rozpraszać. Jasne wnętrz ożywią drobiazgi w bardziej mocnym kolorze.

Makowa czerwień

Warto połączyć ją z błękitem królewski. Czerwień doda nam energii, zachęci do prowadzenia rozmów, ociepli także należący do palety zimy, a więc zimny i czysty błękit królewski. Zamiast błękitu królewskiego możemy postawić na kolor pomarańczowy. Barwy te należą do tej samej rodziny. Tworzą bardzo wyraziste połączenie, ale doskonale do siebie pasują. Dla wielu osób duża ilość jaskrawych kolorów może okazać się męcząca. Ograniczmy je więc jedynie tylko do jednej ściany.

Żółty

Na kilka lat zapomnieliśmy o tym kolorze. Ale obecnie przeżywa on wielki powrót. W zależności od stylu salonu mamy do wyboru odcienie ciepłe (w salonie w stylu klasycznym sprawdzi się na przykład słonecznikowy) i zimne (cytrynowy pasuje do nowocześnie urządzonego salonu). Słoneczne odcienie żółtego będą stanowiły doskonałe tło dla niebieskich lub ciemnoniebieskich dodatków. Błękit nie powinien jednak dominować we wnętrzu. Takie duety są eleganckie, dodają wnętrzu przestronności.

O czym warto pamiętać?

Ciepłe odcienie pomarańczy, żółcieni i czerwieni warto wybrać jeśli chcemy optycznie zmniejszyć duże wnętrze. Odcienie fioletowo-niebieskie, zimne odcienie błękitów to dobre rozwiązanie powiększające wnętrze. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję co do koloru, kup duże kwadraty gipskartonu i pomaluj je testerem. Sprawdź, jak wybrany kolor ścian w salonie wygląda w dziennym, a jak w sztucznym świetle.

Dodaj komentarz