U schyłku drugiej dekady XXI wieku nikogo nie dziwi już dostęp do konta bankowego za pośrednictwem Internetu.
Tymczasem niewiele osób zdaje sobie sprawę z choćby połowy możliwości, jakimi cechuje się posiadane przez nich konto internetowe.
Płatności: łatwo, szybko, gdziekolwiek
Nowoczesny rachunek bankowy z przypisaną do niego kartą debetową pozwala realizować szereg różnego typu płatności. Zacznijmy od tych, o których istnieniu wie niemal każdy, czyli przelewów internetowych. Ich wykonywanie jest nie tylko darmowe (w przypadku większości kont osobistych), ale i możliwe do wcześniejszego zaplanowania, co bywa bardzo pomocne podczas płacenia comiesięcznych rachunków.
Specjalnym typem przelewów internetowych są tzw. przelewy szybkie, które za dodatkową opłatą mogą znaleźć się na koncie odbiorcy w ciągu nawet kilku minut, niezależnie od tradycyjnych sesji bankowych. Warto pamiętać, że jeśli odbiorca posiada konto w tym samym banku, co my, to natychmiastowo otrzyma on również zwykły przelew.
Płatności za pomocą karty debetowej
Posiadanie karty debetowej wyraźnie rozszerza możliwości, jakimi charakteryzuje się typowe konto internetowe. Z pewnością okaże się ona przydatna nie tylko podczas tradycyjnych zakupów, ale i płacąc za towary kupione w Internecie (choć w tym przypadku warto zachować daleko posuniętą ostrożność). Większość nowoczesnych kart płatniczych wyposażonych jest ponadto w opcję płatności zbliżeniowych (zwykle ograniczonych do kwoty kilkudziesięciu złotych).
Więcej na https://www.bzwbk.pl/konta-bankowe/konta-standardowe/konto-jakie-chce/konto-jakie-chce.html
Bezpieczeństwo przede wszystkim
Niezależnie od tego, w którym banku posiadamy konto internetowe, zawsze mamy możliwość zdefiniowana na nim rozmaitych limitów. Mogą one dotyczyć wysokości zarówno zwyczajnych przelewów wychodzących, wypłat z bankomatów, jak i płatności bezgotówkowych.
Zadbanie o ustawienie odpowiednich limitów może potencjalnie zaoszczędzić nam wielu nerwów w przypadku, gdy ktoś niepowołany uzyska dostęp do naszego konta lub karty debetowej. Jednocześnie nie należy popadać w skrajności i definiować zbyt restrykcyjnych ograniczeń, które mogą okazać się uciążliwe podczas codziennego użytkowania.