Możliwości bankowych kont internetowych

Bez kategorii

Możliwości bankowych kont internetowychU schyłku drugiej dekady XXI wieku nikogo nie dziwi już dostęp do konta bankowego za pośrednictwem Internetu.

Tymczasem niewiele osób zdaje sobie sprawę z choćby połowy możliwości, jakimi cechuje się posiadane przez nich konto internetowe.

Płatności: łatwo, szybko, gdziekolwiek

Nowoczesny rachunek bankowy z przypisaną do niego kartą debetową pozwala realizować szereg różnego typu płatności. Zacznijmy od tych, o których istnieniu wie niemal każdy, czyli przelewów internetowych. Ich wykonywanie jest nie tylko darmowe (w przypadku większości kont osobistych), ale i możliwe do wcześniejszego zaplanowania, co bywa bardzo pomocne podczas płacenia comiesięcznych rachunków.

Specjalnym typem przelewów internetowych są tzw. przelewy szybkie, które za dodatkową opłatą mogą znaleźć się na koncie odbiorcy w ciągu nawet kilku minut, niezależnie od tradycyjnych sesji bankowych. Warto pamiętać, że jeśli odbiorca posiada konto w tym samym banku, co my, to natychmiastowo otrzyma on również zwykły przelew.

Płatności za pomocą karty debetowej

Posiadanie karty debetowej wyraźnie rozszerza możliwości, jakimi charakteryzuje się typowe konto internetowe. Z pewnością okaże się ona przydatna nie tylko podczas tradycyjnych zakupów, ale i płacąc za towary kupione w Internecie (choć w tym przypadku warto zachować daleko posuniętą ostrożność). Większość nowoczesnych kart płatniczych wyposażonych jest ponadto w opcję płatności zbliżeniowych (zwykle ograniczonych do kwoty kilkudziesięciu złotych).
Więcej na https://www.bzwbk.pl/konta-bankowe/konta-standardowe/konto-jakie-chce/konto-jakie-chce.html

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Niezależnie od tego, w którym banku posiadamy konto internetowe, zawsze mamy możliwość zdefiniowana na nim rozmaitych limitów. Mogą one dotyczyć wysokości zarówno zwyczajnych przelewów wychodzących, wypłat z bankomatów, jak i płatności bezgotówkowych.

Zadbanie o ustawienie odpowiednich limitów może potencjalnie zaoszczędzić nam wielu nerwów w przypadku, gdy ktoś niepowołany uzyska dostęp do naszego konta lub karty debetowej. Jednocześnie nie należy popadać w skrajności i definiować zbyt restrykcyjnych ograniczeń, które mogą okazać się uciążliwe podczas codziennego użytkowania.