Szybko rozwijając się branża e-commerce

Porady

Rynek handlu online jest branżą, która rozwija się wyjątkowo szybko. Jest to szansa zarówno dla osób, które chcą założyć własną firmę, jak i dla tych, którzy poszukują pracy.

Co to jest e-commerce?

Pojęcie to oznacza handel elektroniczny (e-handel). Jest to pojęcie, które wywodzi się z języka angielskiego. E-handel polega na tym, że transakcje, które związane są z działalnością gospodarczą dokonywane są przy pomocy Internetu. Formą e-commerce, która cieszy się największą popularnością są sklepy internetowe. Pierwsze zakupy w sklepach internetowych można było robić pod koniec lat 70. Oczywiście nie było w tym czasie e-sklepów w naszym kraju. Sklepy online w bardzo szybkim tempie zaczęły powstawać po roku 2000. Mają mnóstwo zalet, przede wszystkim koszty związane z prowadzeniem e-sklepu są znacznie mniejsze niż te, które należy ponosić prowadząc tradycyjny sklep. W przypadku e-sklepu nie jest potrzebny lokal, w którym będzie odbywała się sprzedaż.

Szybko rozwijając się branża e-commerce

Dla kogo jest praca w branży e-commerce?

Praca w handu online jest zajęciem, w którym z pewnością odnajdą się osoby, które w cyfrowym świecie poruszają się bardzo sprawnie i doskonale znają język angielski. To praca, która powinna przypaść do gustu osobom, które nie mają problemów w nawiązywaniu kontaktów z innymi. Wyjątkowo często tworzonym stanowiskiem w handlu elektronicznym jest specjalista ds e-commerce. Jest to osoba odpowiedzialna za nadzorowanie i koordynację różnych procesów, które wiążą się ze sprzedażą produktów za pośrednictwem internetu. Osoba, która chce pracować na takim właśnie stanowisku powinna wykazać się nie tylko bardzo dobrą znajomością języka angielskiego, ale także znajomością Google Analytics, HTML, MS Excel, MS Word, CMS, PHP. Mile widziana jest także umiejętność zarządzania treściami, które znajdują się na stronie danego sklepu online.

Zakupy w e-sklepach systematycznie robi dziś wiele osób. Są więc sklepy, które prowadzą wyłącznie działalność online oraz takie, które działają zarówno w sposób tradycyjny, jak i online.