Telepraca: jakie zawody?

Porady

Telepraca zwana także e-pracą, pracą zdalną lub freelancing cieszy się rosnącą popularnością. Wykonywanie obowiązków służbowych z dala od siedziby firmy ma wiele zalet. Do zalet takiego trybu pracy należy między innymi to, że można wykonywać ją dla pracodawcy z innego regionu kraju, a nawet Europy. Zobaczmy, w jakich zawodach można ją wykonywać.

Copywriter

To zawód, który z powodzeniem można wykonywać nie tylko w siedzibie biura, ale właśnie zdalnie. Copywriter zajmuje się tworzeniem artykułów, tekstów na strony www, blogi, artykułów sponsorowanych, tekstów reklamowych, opisów produktów czy tekstów zapleczowych. Od copywritera wymaga się lekkiego pióra i kreatywności. Copywriting może być sposobem na dorobienie sobie do pensji, bardzo często zamienia się on jednak w stałą pracę.

Branża IT

W branży IT praca zdalna staje się coraz bardziej popularna. W świetle różnego rodzaju badań jasno wynika, że pracę za pośrednictwem Internetu wykonuje najwięcej osób zatrudnionych właśnie w tym sektorze. Z powodzeniem pracę z dala od biura mogą wykonywać zarówno graficy komputerowi, jak i programiści. Warunkiem, który trzeba spełnić, aby pracować zdalnie jest posiadanie komputera z dostępem do sieci.

Telepraca: jakie zawody?

Tłumacz

To zawód, który z powodzeniem można wykonywać zdalnie. Tłumaczenia książek, artykułów czy nawet pism urzędowych można wykonywać w domu. W przypadku tłumaczy, którzy pracują zdalnie plusem takiego rozwiązania jest to, że jednocześnie mogą wykonywać zlecenia na różnych klientów.

Atuty pracy zdalnej

Wygoda to jedna z zalet pracy zdalnej. Osoba, która zdecyduje się wykonywać pracą jako freelancer może pracować w domu, w ogrodzie, a nawet podczas podróży pociągiem. Pracując w domu pracownicy zdalni oszczędzają mnóstwo czasu, szczególnie gdy mieszkają i pracują w dużych miastach. Wykonując zdalną pracę mogą zapomnieć o staniu w korkach. Plusem pracy zdalnej jest również elastyczny czas pracy. Freelancerów, którzy pracują w trybie ośmiogodzinnym jest niewielu, większość wybiera elastyczny czas pracy.