Jakie elementy sprawią, że post ma większe szanse na udostępnienie?

Porady

Wielu użytkowników Facebooka wstawia kolejne posty z nadzieją, że zostaną one udostępnione. Okazuje się jednak, że często się tak nie dzieje. Podpowiadamy, jakie elementy powinny znaleźć się w poście, aby szanse na udostępnienie były większe.

Wykorzystuj emotikony

Bardzo wielu użytkowników nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wielkie znaczenie dla udostępnienia postu ma obecność emotikon. Jeśli chcemy, aby post był udostępniony przez większą liczbę osób, koniecznie musimy zastosować w nim emotikony. To najprostszy sposób na zwiększenie liczby udostępnień. Dzięki emotikonom wpis sprawia wrażenie bardziej przyjaznego. Jednocześnie zachęca do interakcji. Trzeba jednak pamiętać, aby nie przesadzać. Nadmiar emotikon nie zadziała lepiej. Może wywołać efekt odwrotny od zamierzonego.

Postaw na wyzwanie

To naprawdę prosta strategia, której efekty naprawdę potrafią zaskoczyć. Świetnie sprawdza się choćby najprostsza zagadka matematyczna, która sprawia, że kolejne osoby udzielają odpowiedzi. Między użytkownikami wywiązuje się dyskusja o to, kto ma rację.

Jakie elementy sprawią, że post ma większe szanse na udostępnienie?

Historia wywołująca emocje

To kolejny świetny sposób na to, aby wpis na Facebooku zyskał niemałą liczbę udostępnień. Wystarczy przedstawić codzienną historię zaczerpniętą z czyjegoś życia. Wcale nie musi ona być interesująca. Wystarczy, że wywoła określone emocje. Mówi się, że najlepsze efekty dają historie skłaniające do wzruszeń i sprawiające, że serce zaczyna bić szybciej. Podobny efekt wywołują te opowieści, które zachęcają do refleksji i przemyśleć. Jednocześnie warto pamiętać, że wzruszające historie zapadają w pamięć. W efekcie szanse na to, że konto będzie częściej odwiedzane są większe. A to przekłada się na szanse na kolejne udostępnienia.

Udostępnienie postów na Facebooku można w prosty sposób zwiększyć. Wystarczy zastosować się do przedstawionych przez nas wskazówek. Są one na tyle proste, że każdy, komu zależy na większej liczbie udostępnień bez problemu wprowadzi je na swoje konto. Oczywiście takich wskazówek można przedstawić znacznie więcej. My skoncentrowaliśmy się jednak na tych najważniejszych.