Udostępnianie danych na Facebooku

Porady

Social media cieszą się obecnie ogromną popularność. Zdecydowanie najwięcej użytkowników na całym świecie decyduje się na korzystanie z Facebooka. Wielu z nas naprawdę chętnie udostępnia rozmaite posty. Zobaczmy co udostępniamy, a także dlaczego to robimy.

Dlaczego decydujemy się udostępnić dany wpis?

Odkąd istnieje Facebook przeprowadzono już całe mnóstwo badań nad tym, jakie posty udostępniamy i dlaczego to robimy. Pozwoliły one stwierdzić, że najchętniej udostępniamy to, co jest:

  • użyteczne bądź zabawne – zdecydowana większość z nas decyduje się udostępnić dany wpis dlatego, że uważa go za zabawny bądź przydatny. Ciekawostką jest fakt, że jeśli post przedstawia niepokojące informacje odnoszące się albo do sfery politycznej, albo życia publicznego, to udostępnimy go jeszcze chętniej;
  • wzbudzające emocjonalnie – co jednak ważne, nie ma znaczenia to, jakie emocje wzbudza dany post. Dzieli się tym, co zarówno śmieszne, jak i smutne. Nie unikamy udostępniania również tych postów, które mogą wzbudzić gniew lub złość.

Bardzo często decydujemy się udostępnić jakiś post wówczas, gdy chcemy nawiązać kontakt z osobą, która go utworzyła. Jest to dla wielu osób również sposób na zaprezentowanie własnego światopoglądu swoim znajomym. Posty pokazują, jakie mamy podejście do polityki czy co sądzimy o istotnym wydarzeniu, które w ostatnim czasie poruszyło opinię publiczną.

Udostępnianie danych na Facebooku

Jakie rodzaje postów udostępniane są najczęściej?

Wiele osób zastanawia się nad tym dlaczego ich post nie został udostępniony. Warto wiedzieć, że chętniej udostępniamy te posty, które zawierają zdjęcie bądź film. Stawiamy również na te, które zawierają link do interesującego artykułu na blogu bądź zawierają kody rabatowe. Warto mieć to na uwadze przy tworzeniu kolejnych postów, jeśli zależy nam na tym, aby miały one naprawdę dużą liczbę udostępnień.

Facebook cieszy się obecnie niezwykle dużą popularnością. Liczba jego użytkowników rośnie. Co ciekawe, o ile początkowo byli to głównie młodzi ludzie, to dzisiaj profil użytkowników znacznie się zmienia. Bez względu na grupę wiekową chętnie udostępniamy rozmaite posty.