Jak zwiększyć szanse na udostępnianie postów?

Porady

Social media cieszą się dzisiaj ogromną popularnością. Fanpage mają już nie tylko osoby prywatne, ale także coraz więcej firm. Wielu użytkowników zastanawia się nad tym, dlaczego ich posty nie są udostępniane. Postaramy się wyjaśnić, jakie posty mają największe szanse na udostępnianie.

Posty o atrakcyjnej treści są udostępniane częściej

Najwięcej udostępnień zyskują te posty, które są użytkowników interesujące. Oceniając dany wpis użytkownicy biorą pod uwagę nie tylko jego treść, ale także szatę graficzną i używany przez autora wpisu język. Posty, które zawierają ilustracje, zdjęcia lub filmy należą do tych, które użytkownicy udostępniają najczęściej. Równie często udostępniane są te posty, w których zostały zamieszczone linki do popularnych blogów, posty, które zawierają kody rabatowe. Użytkownicy chętnie udostępniają również posty konkursowe oraz te, które opowiadają ciekawą, a jeszcze lepiej wzruszającą, historię. Również te posty, które zawierają treści przydatne dla użytkowników są przez nich udostępniane bardzo chętnie.

Jak zwiększyć szanse na udostępnianie postów?

Co można zrobić, aby zwiększyć liczbę udostępnień?

Osoby, które chcą zwiększyć liczbę udostępnień mogą zrobić to na kilka sposobów. Większe szanse na udostępnienie mają posty, które:

  • zawierają emotikony. Obecność emotikonów dodaje wpisowi atrakcyjności. Wybranie ikony, która idealnie odpowiada do treści danego wpisu nie jest trudne, wybór emotikonów jest obecnie ogromny. Pamiętajmy jednak, aby zachować umiar i dobrze dobrać ikonkę do treści wpisu. Zbyt duża ilość emotikonów i do tego takich, które niekoniecznie pasują do treści, utrudni czytanie;
  • zostały opublikowane w odpowiednim czasie. Są godziny, w których na Facebooku jest naprawdę bardzo mało osób. To zarówno godziny nocne, jak i te, które większość osób spędza w pracy. Najwięcej udostępnień mają posty, które zamieszczone zostały w godzinach popołudniowych (od 16.00 do 17.00) oraz we wczesnych godzinach wieczornych – od 19.00 do 21.00.

Pozytywnie na liczbę udostępnień wpływa także zamieszczenie historii z codziennego życia.