Co musimy wiedzieć o ubezpieczeniu NNW?

Porady

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków możemy wykupić u każdego agenta ubezpieczeniowego lub zdecydować się na NNW online. W razie wypadku samochodowego otrzymamy z tytułu ubezpieczenia wypłatę pieniędzy, jeśli oczywiście dojdzie do uszkodzenia ciała. Odszkodowanie otrzymają wskazani przez nas bliscy, gdyby wypadek okazał się śmiertelny, a także możemy liczyć na zwrot kosztów leczenia, jeśli takie będzie konieczne w efekcie wypadku.

Kiedy przydaje się ubezpieczenie NNW?

Co musimy wiedzieć o ubezpieczeniu NNW?Ubezpieczenie NNW przyda się nam zatem kiedy w wyniku nieszczęśliwego wypadku my albo którykolwiek z naszych pasażerów poniesie uszczerbek na zdrowiu. Ubezpieczenie zadziała nie tylko w sytuacji wypadku drogowego. Liczą się też szkody związane ze wsiadaniem i wysiadaniem do samochodu, załadunkiem bądź rozładunkiem pojazdu. Wypłata pieniędzy nastąpi również wtedy, gdy szkoda będzie miała miejsce podczas naprawy samochodu na trasie, przebywania w pojeździe w czasie postoju. Co więcej, ubezpieczenie NNW nie jest przeznaczone wyłącznie dla kierowców. Mogą z niego skorzystać także osoby, które na co dzień nie prowadzą samochodu. Za pomocą tego rodzaju ubezpieczeń możemy na przykład objąć ochroną osoby aktywne fizyczne czy nasze dzieci podczas wakacji, a także w trakcie roku szkolnego.

Różne ceny ubezpieczeń

Ceny takiego ubezpieczenia różnią się od siebie w zależności od tego, jaki zakres ochrony mamy zagwarantowany i jaki wariant wybierzemy. Wysokość składki wylicza się w zależności od wysokości sumy ubezpieczenia, czyli najwyższej ewentualnej kwoty wypłaty. Im wyższa suma ubezpieczenia, tym wyższa składka NNW. Jednak nie tylko zakres ubezpieczenia i wysokość odszkodowania ma tu znaczenie. Na cenę ubezpieczenia wpływa także to ile mamy lat, stan naszego zdrowia oraz zawód, który wykonujemy. Dzięki temu ubezpieczyciel może lepiej wyliczyć ryzyko, jakie ponosi poprzez ubezpieczenie naszej osoby. W przypadku kiedy zostaniemy zaliczeni do grupy wysokiego ryzyka, to niestety będziemy zmuszeni zapłacić dużo wyższą składkę niż na przykład osoby zdrowe czy wykonujące mniej ryzykowny zawód.

Więcej na https://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/ubezpieczenie-nnw/