Zespół napięcia przedmiesiączkowego – podstawowe informacje

Porady

Trudno jest znaleźć kobietę, która nie doznałaby w życiu przynajmniej kilku nieprzyjemnych dolegliwości związanych z miesiączkowaniem. Jest to niestety dość trudny czas dla organizmu. Oczywiście, niektóre kobiety przechodzą to trudniej niż pozostałe. Szczególnie ostre dolegliwości z tym związane nazywane są zbiorczo zespołem napięcia przedmiesiączkowego. Niemalże każda kobieta na świecie spotkała się z objawami PMS. Szacuje się, że regularnie co miesiąc cierpi na to nawet 80% kobiet, jest to zatem problem na wielką skalę. Warto jednak wiedzieć, że z PMS można walczyć i znacznie łagodzić jego objawy.

Najważniejsze objawy PMS

Ponieważ PMS jest pojęciem dość ogólnym, każda kobieta może przechodzić to na różne sposoby. Lekarze opisali ponad około 150 różnych objawów, które towarzyszą PMS. Istnieje oczywiście kilka z nich, które pojawiają się najczęściej.

Zespół napięcia przedmiesiączkowego - podstawowe informacje

Objawy mogą dotyczyć zarówno stanu psychicznego, jak i fizycznego kobiety. Jeśli chodzi o tę pierwszą grupę, to można tu wymienić ogólne pogorszenie nastroju. Pojawiają się stany depresyjne oraz silny, nieuzasadniony niczym smutek. Może również dochodzić do zachowań agresywnych i nieracjonalnych. Warto pamiętać, że w tym okresie kobieta nie jest do końca sobą.

W kwestii fizycznych dolegliwości, najbardziej dokuczające się boleści różnych części ciała. Ból dotyczy szczególnie brzucha, pleców oraz piersi. Mogą wystąpić również dolegliwości żołądkowe, takie jak biegunki czy zaparcia.

Czy PMS się leczy?

W przypadku ostrych dolegliwości warto podjąć walkę z PMS. Na rynku istnieje wiele leków które mogą zmniejszyć objawy tego stanu. Przykładem jest tu Castagnus, środek na bazie naturalnych składników znacznie łagodzący dolegliwości związane z PMS.

Oprócz tego kobiety przechodzące przez zespół napięcia przedmiesiączkowego muszą po prostu lepiej o siebie dbać. Bardzo istotna jest wówczas dieta – powinna zawierać jak najwięcej witamin i minerałów. W tym okresie lepiej jest się nie przemęczać i zrezygnować z nadmiaru obowiązków na rzecz relaksu.

Źródło:
http://www.czytelniamedyczna.pl/174,metamizol-lek-ciagle-nowoczesny.html

3 thoughts on “Zespół napięcia przedmiesiączkowego – podstawowe informacje

  1. Cześć! Mam problem ze znalezieniem czegoś skutecznego na bóle pleców. Czy możecie coś polecić? Boję się testować na sobie niesprawdzone specyfiki.

      1. Dzięki wielkie za polecenie. Rzeczywiście pomogły i mogą w końcu normalnie funkcjonować. Wcześniej miałem problem ze schylaniem a teraz wszystko śmiga.

Comments are closed.