Piły tnące beton – najważniejsze kryteria wyboru

Porady

Cięcie betonu nie należy do zadań prostych z przynajmniej kilku powodów. Na pierwszy plan wysuwa się to, że mamy w jego przypadku do czynienia z materiałem bardzo twardym. Sytuacji nie ułatwia jednak również jego niejednolita struktura. Oczywiście, mówiąc o jego cięciu wcale nie mamy na myśli zadania, z którym nie bylibyśmy sobie w stanie poradzić. Warto jednak pamiętać o tym, że kluczem do sukcesu są tu nie tylko umiejętności osoby wykonującej cięcie, ale również możliwość korzystania z odpowiedniej piły.

Co oferuje nam rynek?

Piły tnące beton - najważniejsze kryteria wyboruNa rynku możemy dziś spotkać dość zróżnicowane piły do betonu, mamy więc do czynienia zarówno z klasycznymi piłami ręcznymi, jak i z rozwiązaniami spalinowymi. Obecne są też piły elektryczne wymagające pewnego doświadczenia podczas korzystania z nich, w zamian jednak gwarantujące wykonanie pracy z dużą dokładnością. Piły ręczne wybierane są przede wszystkim tam, gdzie cięcie betonu odnosi się jedynie do niewielkich jego kawałków. Są lekkie i łatwe w transporcie, jeśli jednak stawia się przed nimi duże oczekiwania, łatwo można doprowadzić do ich uszkodzenia. Piły tarczowe są bardziej zaawansowane, korzysta się z nich więc podczas prac budowlanych, co przy tym charakterystyczne – odpowiadają one nie tylko amatorom, ale również zawodowcom. Tarcza pozwala też na większą precyzję, można więc wykonać w betonie nawet bardzo wąski otwór bez obaw, że obniży się jakość i wytrzymałość tego materiału.

Diamentowa końcówka i jej zalety

Gdybyśmy chcieli uzyskać odpowiedź na pytanie o to, która część piły do betonu jest najważniejsza, z pewnością zwrócilibyśmy uwagę przede wszystkim na jej ostrze. Im jest ono bardziej wytrzymałe, tym lepiej, nic więc dziwnego, że w ostatnich latach to piły diamentowe cieszą się największą popularnością. Korzystanie z pił diamentowych przyspiesza pracę, nie budzi przy tym obaw o efekt końcowy. Co szczególnie ważne, diament sprawia, że podczas wykonywania pracy nie dochodzi do zapylenia wyjątkowo niebezpiecznego z perspektywy osób wykonujących swoje obowiązki z wykorzystaniem tego narzędzia.

Więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/pily-do-betonu/