Chanel: perfumy wyjątkowe

Kosmetyki

Piękne perfumy ceni wiele kobiet. Przedstawicielki płci pięknej lubią zachwycać zapachem. Dlatego chętnie stawiają na perfumy znanych i cenionych od lat marek. Bez wątpienia właśnie do takich zalicza się perfumy Chanel. Ich posiadanie to marzenie niejednej kobiety.

Poznajmy bliżej samą Coco

Coco Chanel to tak naprawdę Gabrielle Bonheur Chanel. Przyszła na świat 19 sierpnia 1883 roku we Francji. To ona wprowadziła prawdziwą rewolucję do damskiej garderoby. Jej panie zawdzięczają stroje o prostych krojach. To ona wprowadziła sukienki z dziadziny, jej zawdzięczamy golfy. Gdyby nie słynna Coco, nie byłoby również małej czarnej – sukienki, bez której trudno wyobrazić sobie damską szafę.

No. 5, czyli najbardziej znane perfumy na świecie

Chanel: perfumy wyjątkoweNajbardziej znane perfumy to No.5 sprzedawane pod marką Chanel. Myli się jednak ten, kto sądzi, że autorką zapachu jest sama Coco. Tak naprawdę ten wyjątkowy, aldehydowy zapach stworzył Ernest Beaux. Perfumy te zawdzięczamy jednak samej Gabrielle. To bowiem na jej zamówienie powstały. Zapach, który zamówiła Coco miał pasować do kobiety nowoczesnej, silnej i przede wszystkim niezależność. Jednocześnie miały podkreślać to, jak bardzo złożona jest kobieca natura. Perfumiarz przygotował aż dziesięć wersji zapachu. Ten, który znamy dzisiaj został oczywiście przez Coco wybrany.

Nie tylko No. 5

Perfumy marki Chanel to nie tylko słynne No. 5. Doskonałym przykładem na to, jak niezwykłe perfumy sygnowane są marką Chanel jest zapach Gabrielle. To kompozycja niezwykle zwiewna i lekka, a więc zupełnie inna od aldehydowego zapachu No. 5. Tworząc zapach, postawiono na takie nuty, jak jaśmin, ylang – ylang, kwiat pomarańczy, a także tuberoza, która nierozerwalnie kojarzy się z niezwykle delikatną kobiecą naturą.

Marka Chanel obecna jest na rynku od lat. Z pewnością nic się w tej kwestii nie zmieni. To luksusowe kosmetyki dla kobiet pewnych siebie, niezależnych, nowoczesnych. Tyle lat minęło odkąd słynna Coco zaczęła wielką rewolucję, ale jej efekty kobiety odczuwają do dzisiaj.