Podstawowe rodzaje pędzli do twarzy

Kosmetyki

Każda kobieta wykonująca codzienny makijaż ma do wyboru kilka sposobów na nałożenie ulubionych kosmetyków – palcami, gąbeczkami czy pędzlami. Każda z tych metod ma swoje zwolenniczki. Jednak jak wskazują ankiety i sondaże największą popularnością wśród przedstawicielek płci pięknej cieszą się te ostatnie.

I trudno się temu dziwić, gdyż wszelkie pędzle do twarzy (a jest ich naprawdę dużo) są bardzo praktyczne i w zdecydowany sposób ułatwiają wykonanie perfekcyjnego makijażu. Jednak ilość tych akcesoriów może przyprawić o ból głowy – drogeryjne półki pełne są różnego rodzaju pędzli, które różnią się od siebie wielkością, kształtem czy rodzajem włosia. Jakie są najpopularniejsze pędzle do twarzy? Oto kosmetyczny niezbędnik.

Podstawowe rodzaje pędzli do twarzy

Pędzel do pudru

Pędzel do pudru jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych akcesoriów – charakteryzuje się sporą wielkością, zaokrągloną główką oraz miękkim i puchatym włosiem. Jego kształt i budowa sprawia, iż ten rodzaj pędzla doskonale sprawdza się do nakładania pudrów sypkich. Dodatkowo może być on wykorzystywany do nanoszenia różu lub bronzera.

Pędzel do podkładu

Do aplikacji podkładu – zwłaszcza płynnego – doskonale sprawdzi się pędzel zaokrąglony, szeroki i płaski. Jego włosie powinno być zwarte i nieco sztywne, ale jednocześnie elastyczne. Taka budowa przyboru umożliwia bezproblemowe rozprowadzenie kosmetyku w okolicach czoła i brody oraz konturowanie kształtu nosa. Pędzel do podkładu nie jest zbyt precyzyjny – dlatego dodatkowo warto zastosować pędzel blendujący.

Pędzel do różu

Do rozprowadzania różu na twarzy można zastosować kilka rodzajów pędzla – między innymi ten, który jest przeznaczony do pudru. Dobrym rozwiązaniem jest sięgniecie po pędzel nieco mniejszy, zaokrąglony i puchaty, co gwarantuje precyzyjne i bardziej dokładne rozprowadzenie kosmetyku. Podstawowym wyznacznikiem tego przyboru powinna być miękkość – wszak operuje się nim na delikatnych obszarach twarzy.

Pędzel do oczu

Wśród najbardziej popularnych pędzli do oczu należy wymienić pędzle do nakładania cieni oraz eyelinery. Te pierwsze charakteryzują się niewielkim rozmiarem, kształtem przypominającym koci języczek oraz miękkością włosia. Natomiast eyelinery to małe i dość sztywne pędzelki o spiczastym zakończeniu. Dodatkowym wyposażeniem damskiej kosmetyczki może być pędzel do blendowania, który rozciera ostre granice pomiędzy użytymi cieniami.

Wymienione wyżej pędzle do twarzy to podstawowe i najczęściej używane akcesoria Oprócz nich kobiety chętnie sięgają po pędzle do ust, brwi, korektora, rozświetlacza i wiele innych. Tak profesjonalne wsparcie sprawia, iż nawet makijaż wykonywany w warunkach domowych może być niezwykle profesjonalny.