Pędzle do twarzy – do czego można ich użyć?

Kosmetyki

Z czym kojarzy się toaletka profesjonalisty? Z pewnością z szeroką gamą kosmetyków, ale też z całym mnóstwem pędzli. Odpowiednie pędzle do twarzy mogę wynieść twój makijaż na całkiem nowy, niezwykle wysoki poziom. Dzięki nim osiągniesz naturalny efekt i otworzą się przed tobą drzwi do świata wspaniałych rezultatów makijażowych. Ale jak z bardzo szerokiej oferty wybrać te pędzle do twarzy, które rzeczywiście ci się przydadzą? Oto najważniejsze typy pędzli i przykłady ich zastosowania.

Pędzle do twarzy a nakładanie podkładu

Przede wszystkim, warto czym prędzej skończyć z nakładaniem podkładu palcami czy „puszkami” dołączonymi do niektórych produktów. Istnieją osobne pędzle do twarzy dedykowane podkładom mineralnym (okrągłe i ścięte na płasko), produktom sypkim (okrągłe, z taką samą, okrągłą końcówką) oraz płynnym (płaskie i bardzo gęste). Dzięki nim możesz łatwo uniknąć efektu maski, dotrzeć nawet w trudno dostępne miejsca na twarzy i rozprowadzić produkt równomiernie.

Pędzle do twarzy - do czego można ich użyć?

Pędzle do twarzy w makijażu oka

Przydają się do nakładania bazy pod cienie, cieni do powiek, a także kosmetyków rozświetlających. Ich przewagą względem tradycyjnych pałeczek z poliestrową gąbką na końcu jest precyzja. Pędzle do twarzy nie zmazują dotychczas nałożonych produktów i dokładnie pokrywają skórę kosmetykiem. Warto zwrócić uwagę na różne kształty włosia oraz sposób ścięcia i szerokość końcówek. Zmiana gąbeczek na pędzle to możliwość blendowania, nakładania nasyconego koloru, rozcierania cieni… i wiele innych!

Pędzle do twarzy – modele do bronzerów i różu

Dzięki użyciu pędzli do twarzy możesz też nauczyć się nakładania różu tak, by uniknąć efektu „rumianej lali”. Podobnie jest z bronzerem – dobry pędzel ułatwia rozprowadzenie go tak, by wyglądał możliwie naturalnie. W dużej mierze rolę pędzli do bronzera czy różu mogą pełnić pędzle używane do podkładu.

Warto eksperymentować z różnymi typami pędzli i sprawdzać, co najlepiej sprawdzi się u ciebie. To, jakie pędzle do twarzy pokochasz, zależy w dużej mierze od tego, jakie efekty chcesz osiągnąć.