Co robić, aby inni chętniej udostępniali nasze posty?

Porady

Decydując się na publikowanie kolejnych postów na Facebooku, na ogół liczymy, że inni będą je udostępniać dalej. Tymczasem często okazuje się, że wcale się tak nie dzieje. Poniżej przedstawiamy garść porad, dzięki którym szanse na to, że posty będą udostępniane znacznie wzrosną.

Posty z elementami humoru

Tworząc kolejne posty, warto pamiętać, że inni chętniej udostępniają to, co żartobliwe i pełne humoru. Już pięćdziesiąt lat temu w licznych badaniach wskazywano, że humor jest elementem niezwykle istotnym. Treści pełne humoru są zdecydowanie prostsze w odbiorze. Element humorystyczny sprawia, że bardzo łatwo możemy zaangażować innych w to, co utworzyliśmy. Najlepszy przykład? Memy, które są prawdziwym hitem.

Posty z interesującymi informacjami

Ludzie chcą dzielić się tym, co naprawdę interesujące. Dlatego jeśli zależy nam na tym, aby nasze posty były chętnie i licznie udostępniane, należy zawierać w nich ciekawe informacje. Tym bardziej unikalne będą treści, tym szanse na udostępnienie większe. Publikować można nowinki z różnych dziedzin, świetnie sprawdzają się również tak zwane case study.

Co robić, aby inni chętniej udostępniali nasze posty?

Wystrzegaj się zbyt długich treści

Błędem, który z pewnością nie przyczynia się do większej liczby udostępnień, a który jest bardzo często popełniany przez wiele osób są zbyt długie treści. Trzeba pamiętać o tym, że większość użytkowników nie decyduje się na udostępnianie postów bez ich uprzedniego przeczytania. Oznacza to, że jeśli post jest zbyt długi, nie będą oni chcieli tracić czasu na jego przeczytanie. A to z kolei sprawi, że szanse na to, że zdecydują się go udostępnić są praktycznie żadne.

Treść dostosowana do różnych urządzeń

Obecnie większość osób korzystających z mediów społecznościowych używa nie komputera, a smartfona. W związku z tym trzeba zatroszczyć się o to, aby treści dobrze wglądały nie tylko na ekranie komputera. Znacznie zwiększy to szanse na to, że zostaną udostępnione.

Szanse na udostępnianie naszych postów na Facebooku można łatwo zwiększyć. Wystarczy zastosować się do naszych prostych wskazówek.