Apteka internetowa: co powinno wzbudzić w nas niepokój?

Porady

Apteki internetowe zaczęły pojawiać się w Polsce w 2004 roku na skutek zmian wprowadzonych w prawie. Dzisiaj jest ich naprawdę wiele. Cieszą się coraz większą popularnością klientów, którzy doceniają je między innymi za możliwość zakupu leków bez konieczności wychodzenia z domu. Podpowiadamy co powinno wzbudzić w nas niepokój, jeśli leki bądź środki opatrunkowe zamierzamy zakupić właśnie w aptece internetowej.

 Przede wszystkim trzeba pamiętać, że leki i suplementy diety to środki, które wpływają na nasz organizm

W związku z tym mogą one negatywnie odbić się na naszym zdrowiu. Dlatego tak ważne jest, aby kupować je wyłącznie z pewnego i legalnego źródła. Internet zapewnia pewną dozę anonimowości. To właśnie dlatego nie brakuje w nim oszustów próbujących zarobić w nieuczciwy sposób.

Decydując się na zakupy w aptece internetowej, zawsze warto sprawdzić czy podaje ona swoje podstawowe dane. Podkreślmy, że apteka internetowa zawsze musi działać w oparciu o aptekę stacjonarną i to jej adres powinien być podany na stronie. Jeśli go brakuje, powinna zapalić się nam czerwona lampka, która powinna zasugerować nam zmianę apteki.

Apteka internetowa: co powinno wzbudzić w nas niepokój?

Niepokój powinien wzbudzić w nas również brak możliwości uzyskania fachowej porady, jeśli taka jest potrzebna

Każda apteka internetowa ma obowiązek pełnić dyżur telefoniczny. Prawo bardzo dokładnie określa, ile taki dyżur powinien trwać. Obejmuje on cały czas otwarcia apteki plus dodatkowe dwie godziny po przewidywanym czasie dostawy paczki, czyli do godziny 19. Jeśli taki dyżur nie został wyznaczony, należy poszukać sobie innej apteki.

Wielu klientów kieruje się cenami, wybierając sklep, w którym zrobią zakupy. Nie inaczej jest, jeśli chodzi o apteki internetowe. Jeśli jednak widzimy ceny o połowę niższe niż gdzie indziej, warto zastanowić się nad tym skąd się wzięły. Nieuczciwych sprzedawców nie brakuje. Pod pozorem promocji mogą na przykład sprzedawać leki, którym kończy się termin przydatności do spożycia. Jeśli opakowanie jest małe, problem nie jest taki duży. Gorzej, jeśli kupimy sobie duże opakowanie leku, który za chwilę będzie przeterminowany.