Porady medyczne w internecie

Porady

Porad medycznych w internecie szuka coraz więcej osób. Bardzo często do poszukiwania informacji o chorobach, ich objawach i metodach leczenia skłaniają nas długie kolejki do lekarzy specjalistów. Które z porad medycznych dostępnych w sieci można potraktować jako porady w pełni merytoryczne?

 Usługi z zakresu telemedycyny

Umożliwiają skorzystanie z porady medycznej na odległość niezależnie od tego w jaki miejscu kraju czy świata w danym momencie przebywamy. Usługę tę oferuje część prywatnych placówek medycznych. Zapewniają one dostęp do konsultacji z lekarzami różnych specjalności. Z usługi tej mogą skorzystać osoby, które w danym momencie mają utrudniony lub niemożliwy dostęp do lekarza. To usługa, która może okazać się bardzo przydatna podczas wyjazdu na urlop. Skorzystanie z telemedycyny jest możliwe tylko w tych placówkach, które mają ją w swojej ofercie. Wystarczy wybrać się do placówki i podpisać stosowną umowę. Są to usługi płatne, a wysokość opłaty zależy od wybranego zakresu opieki medycznej. Osoby, które w prywatnej placówce oferującej usługi z zakresu telemedycyny wykupiły abonament, mogą korzystać z konsultacji lekarskich na odległość bez konieczności wnoszenie dodatkowej opłaty. Konsultacje prowadzone są poprzez czat online, rozmowę telefoniczną lub wideokonferencję. Pacjent sam wybiera sposób w jaki skonsultuje się z wybranym lekarzem.

Porady medyczne w internecie

 Jak wygląda konsultacja na odległość?

W ramach usługi z zakresu telemedycyny można konsultować się z pełniącym dyżur lekarzem w godzinach od 8.00 do 22.00. Osoby, które zdecydują się na konsultację poprzez czat muszą mieć oczywiście dostęp do internetu. Po wykupieniu usługi należy zalogować się na portalu pacjenta, a a następnie wybrać zakładkę „czat”. Kolejny krok to zadanie lekarzowi pytania. W przypadku problemów skórnych lepiej sprawdzi się wideokonferencja – lekarz będzie mógł zmiany obejrzeć. W tym przypadku jednak koniecznie należy mieć dostęp do komunikatora internetowego. Najczęściej wybierany jest popularny komunikator Skype.