Jak dobrać idealny biustonosz?

Bielizna Moda Porady

Jak dobrać idealny biustonosz?

Teoretycznie to nie jest wcale takie trudne, a jednak połowa z nas nosi niewłaściwie dobrany biustonosz. Bielizna damska wymaga idealnego dobrania, abyśmy mogli cieszyć się z jej noszenia. Tymczasem właściwy jego wybór to nie tylko kwestia estetyki. W końcu okazuje się, że ponad 2/3 nowotworów piersi jest wynikiem właśnie złego doboru stanika!

Błędy w doborze biustonosza

Warto zdawać sobie sprawę z faktu, że najczęstszym, wręcz nagminnym błędem popełnianym przez kobiety jest zamienianie rozmiarów, tzn. pani nosząca 75C kupuje 80B, gdyż uważa, że to to samo. Otóż okazuje się, że nie. Za duży obwód wcale nie pozwoli na właściwe podtrzymanie piersi, które będą dodatkowo ugniatane przez zbyt małą miseczkę, rozlewają się na boki i są spłaszczane. Dokonując zakupu biustonosza, nie kieruj się wyłącznie rozmiarami w tabelach producenta – musisz go koniecznie przymierzyć.

Jak dobrać rozmiar?

Swój rozmiar określisz następująco: zmierz obwód pod biustem i odejmij od tej cyfry 5. Jeżeli masz 80 cm w obwodzie, w żadnym wypadku nie kupuj stanika w rozmiarze 80. Twój rozmiar to 75. Jeżeli otrzymasz liczbę pomiędzy np. 70 a 75, zaokrąglij jeszcze w dół – twój rozmiar to 70. Warto również zdawać sobie sprawę z faktu, że podczas przymierzania powinnaś mieć stanik zapięty na najluźniejszą haftkę. Podczas noszenia nieco się on rozciągnie, więc będziesz potrzebowała zapasu, by móc zmniejszyć obwód. Teraz zmierz obwód piersi w najszerszym miejscu. Obwód pod biustem (po odjęciu 5 cm) odejmij od obwodu biustu. Jeżeli różnica to 12 cm, masz miseczkę A, 14 cm – B, 16 cm – C itd. Są to kwestie, które w żaden sposób nie mogą zostać przez nas pominięte w związku, z czym warto z nich właśnie zdawać sobie sprawę. Dokonując zakupu figi damskie, czy biustonosz damski warto wziąć pod uwagę asortyment różnych sklepów. W ten sposób możemy być pewni, że dokonaliśmy wyboru odpowiedniego dla nas rozwiązania. Idealnie dobrany biustonosz to spore ułatwienie dla nas. Trzeba pamiętać, że sylwetka zupełnie inaczej prezentuje się.

Dodaj komentarz