Pomagamy dobrać biustonosz

Bielizna Moda Porady

Pomagamy dobrać biustonosz

Teoretycznie to nie jest takie trudne, a jednak połowa z nas nosi niewłaściwie dobrany biustonosz. Wielu może wydawać się, że jego wybór niesie ze sobą sporo problemów. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że trzymając się kilku bardzo ważnych zasad podczas jego doboru będziemy mogli cieszyć się wyborem idealnego rozwiązania.

Konsekwencje złego doboru stanika

Tymczasem właściwy jego wybór to nie tylko kwestia estetyki – okazuje się, że ponad 2/3 nowotworów piersi jest wynikiem właśnie złego doboru stanika! Jeżeli tylko masz wątpliwości, czy obwód nie jest jednak zbyt duży. Pamiętajmy, że za mały będzie ewidentnie uciskał, wobec czego warto abyś poruszała rękami w górę i w dół. Pas stanika powinien zostać jednak na swoim miejscu. Wbrew powszechnym opiniom, to nie ramiączka, a właśnie on podtrzymuje większość biustu. Miseczka musi obejmować całą pierś, od środka pachy do mostka. Pierś nie może wylewać się z miseczki ani po bokach, ani górą. Jeżeli zaś miseczka marszczy się u góry, oznacza to, że jest ona zbyt duża. Ramiączka nie mogą wpijać się w ramiona. Jeżeli tak się dzieje, obwód biustonosza jest za duży. Jeżeli masz duży biust, najlepsze będą dla ciebie szerokie ramiączka biegnące od środka miseczki. Do sukienki z dużym dekoltem wybierz głęboko wycięty stanik lub zapinany nisko z tyłu – o ile dekolt jest na plecach.

Rozmiar, rozmiarowi nierówny

Rozmiar biustonosza może się różnić w zależności od producenta, tak samo jak rozmiar odzieży czy obuwia. Jeżeli więc kupisz dobrze dopasowany stanik w rozmiarze 75C, może się okazać, że za tydzień kupisz równie dobrze dopasowany stanik w rozmiarze 75D, innej firmy. To samo dzieje się zresztą w przypadku biustonoszy tej samej firmy, ale innych modeli. Możemy być pewni, że wybór biustonosza niesie ze sobą wiele dobrego, wobec czego warto właśnie z tego faktu zdawać sobie sprawę. Wiele cennych informacji będziemy mogli dostać ze stron internetowych zajmujących się daną tematyką. Sięgając do nich znacznie łatwiej będzie nam dokonać wyboru odpowiedniego dla nas rozwiązania.

Dodaj komentarz