Jakie dodatki pasują do męskich stylizacji?

Moda

Jakie dodatki pasują do męskich stylizacji?

Spinki do mankietów, krawat lub mucha, zegarek, pasek – to dodatki, które pełnią taką samą rolę, jak damska biżuteria, czyli uzupełniają stylizację. Do jakiej okazji pasuje krawat a do jakiej mucha? Jak wybierać spinki do mankietów?

Krawat

Do koszul wizytowych koniecznym dodatkiem jest krawat. Trendom mody podlegają ich kolory, kroje i wzory. Trendy te nie ulegają zmianie zbyt często. Często więc jeden krawat można nosić przez kilka lat. Do szycia krawatów używane są bardzo różne tkaniny, każda z nich służy do szycia krawata na inną okazję. Najbardziej eleganckie krawaty z jedwabiu są wybierane, jako dodatek do stroju wizytowego. Jedwabny krawat jest jednak dość drogi, stąd też w sklepach jest mnóstwo krawatów ze sztucznych tkanin. Popularnym materiałem na krawaty noszone do sportowych stylizacji jest wełna. Każdy krawat można wiązać wybierając jeden z kilku rodzajów węzłów. Niektóre są bardzo trudne, trzeba mieć bardzo dużą wprawę, aby poprawnie je zawiązać.

Mucha

Kilka lat temu była dodatkiem do strojów formalnych. Moda jednak lubi się zmieniać, nie ominęła więc także much. Przestała być ona jedynie dodatkiem do fraka. Pojawiły się bardzo kolorowe muchy, które panowie noszą na co dzień. Aby móc nosić muchę do stroju formalnego niezbędna jest koszula z łamanym kołnierzykiem. Mimo że w sklepach można dostać gotowe muchy, to jednak z ich zakupu należy zrezygnować, zwłaszcza wtedy, jeśli ma być ona dodatkiem do wizytowego czy wieczorowego stroju.

Poszetka

Na bardzo uroczystą okazję, na przykład z okazji ślubu nie może zabraknąć w brustaszy ozdobnej chusteczki zwanej poszetką. Do stroju formalnego poszetka powinna być biała i złożona w tradycyjny sposób, czyli TV fold. Aby biała poszetka się nie przesuwała panowie powinni kupić lnianą. Jedwabna sprawdzi się w przypadku kolorowej poszetki.

Spinki

Muszą pasować nie tylko do okazji i stroju, ale także do koloru zegarka i obrączki. Jeżeli dodatki te są w kolorze złotym, także spinki wybieramy złote. Spinki mogą mieć bardzo drobne zdobienia.

Dodaj komentarz