Jakie są rodzaje damskich majtek?

Moda

Jakie są rodzaje damskich majtek?

Nasze prababcie nie były w tak dobrej sytuacji, jak my. Do wyboru miały w zasadzie jedynie majtki z długimi nogawkami, które popularni nazywano reformami. Dzisiaj wybór damskich majtek w sklepach jest bardzo duży. Panie mogą przebierać w kolorach, ale także w bardzo wielu fasonach. Dzięki temu znajdą majtki, które poprawią kształt ich sylwetki. Jaki fason wybrać?

Figi

To majtki, które mają lekko podniesioną górę. Wśród fasonów ten jest najbardziej klasyczny. Nie są za mocno wycięte, ale też nie są bardzo mocno zabudowane. Są bardzo wygodne. Ten fason jest polecany wszystkim kobietom. W przypadku klasycznych fig typ sylwetki nie ma bowiem większego znaczenia. Figi znakomicie sprawdzają się noszone o ubrań mających raczej luźny krój.

Z wysoką talią

Ich cechą charakterystyczną jest sięgająca bardzo wysoka górna część. Na dole wyglądają, jak klasyczne figi. Są idealne, jeśli zależy nam na zamaskowaniu wystającego brzuszka. Wybierając ten fason majtek zamaskujemy także fałdki, które wystają z boku talii. Majtki z wysoką talią można zakładać do sukienek, które są dopasowane w talii oraz do ołówkowych spódnic.

Tanga

Znane są od zaledwie trzydziestu jeden lat. Jako pierwsze nosiły je mieszkanki Brazylii. Majtki te charakteryzują się przede wszystkim bardzo mocno wyciętymi bokami. Bardzo mocno więc odsłaniają uda, a jednocześnie sprawiają, że nogi wydają się w nich o wiele dłuższe. Panie, które mają mocno rozbudowane biodra powinny raczej wybrać dla siebie inny fason majtek. Tanga są bardzo wygodne, sprawdzają się z ubraniami o luźnym kroju.

Szorty

Ich cecha charakterystyczna to bardzo krótkie nogawki. Do tego pupa w nich jest pełna i mocno zabudowana, a boki są stosunkowo szerokie. Są dobre, jeśli chcemy ukryć brzydko ukształtowane pośladki. To fason, który jest polecany między innymi paniom z mocno rozbudowanymi biodrami. Można je nosić pod obcisłe spodnie i spódnice, gdyż nie będą się pod nimi odznaczać.

Wybierając majtki zwracajmy uwagę nie tylko na fason, ale przede wszystkim na rozmiar.

Dodaj komentarz