Na pomoc włosom, które wypadają

Kosmetyki Moda Porady

Na gęstych i zdrowych włosach zależy każdej kobiecie. Po zimie są one jednak osłabione, mogą zacząć nadmiernie wypadać. Potrzebują w tym naszej pomocy. Do dyspozycji mamy wiele skutecznych produktów i domowe kuracje. Warto je wykorzystać, aby po kilku tygodniach znów móc się cieszyć bujnymi włosami.

Na pomoc włosom, które wypadają

Oczyszczający peeling

Na skórze głowy bardzo często zalega warstwa składająca się z łoju i pozostałości używanych do stylizacji kosmetyków. Specjalne peelingi stosujemy raz w tygodniu. Preparat należy rozmasować na skórze głowy, zostawiać na czas podany przez producenta na opakowaniu i umyć głowę szamponem. Domowy peeling można przygotować mieszając łyżeczkę sody oczyszczonej z niewielką ilością delikatnego szamponu. Taki zabieg umacnia korzeń włosów i pobudza je do wzrostu.

Wzmacniający olejek

Bardzo silnie wzrost włosów stymuluje olejek łopianowy. Na rynku dostępny jest już gotowy preparat, który zawiera nie tylko wyciąg z korzenia łopianu, ale także ekstrakt z czerwonej papryki. Wyciąg z papryki poprawia w skórze głowy mikrokrążenie. Preparat czy czysty olejek można stosować 1-2 razy w tygodniu. Kuracja powinna trwać przynajmniej 3 miesiące. Olejek wcieramy w skórę głowy u nasady włosów, pozostawiamy na 30 minut i myjemy szamponem.

Wzmacniające ampułki

Rzadkie, cienkie włosy, które mocno się przerzedzają potrzebują preparatów, które zawierają silnie skoncentrowane aminokwasy, minerały i wyciągi roślinne. Innowacyjne kuracje w ampułkach czy serum wpływają bezpośrednio na cebulki włosów. Stosuje się je przez 1-3 miesiące. To czas potrzebny na to, aby pobudzić włosy, które są w fazie uśpienia. Zawartość ampułki wcieramy w skórę głowy każdego dnia rankiem lub wieczorem. W składzie ampułek, które dają naprawdę bardzo dobre efekty szukajmy aminexilu i minoxidilu. Część działania ampułek, serum i domowych wcierek z czarnej rzepy polega na tym, że wykonujemy przy okazji masaż skóry głowy, który poprawia ukrwienie cebulek włosowych.

Zaletą tych kuracji jest to, że można je ze sobą łączyć.