Jakie są typy męskich sylwetek?

Moda

Jakie są typy męskich sylwetek?

Panowie, którzy znają własny typ sylwetki nie mają raczej problemów z dobraniem elementów swojej garderoby. Jakie są typy męskich sylwetek?

Męskie sylwetki, podobnie do kobiecych, zostały podzielone na 4 podstawowe typy:
ołówek;
gruszka;
trójkąt;
jabłko.

Figura ołówek

Cechy charakterystyczne dla tej sylwetki to bardzo szczupła sylwetka i wysoki wzrost. Panowie, którzy mają taką właśnie sylwetkę powinni wybierać dla siebie ubrania, które dodadzą m optycznie kilku kilogramów. Dla panów tych idealne są spodnie z wąskimi i prostymi nogawkami, marynarki, które są dopasowane w biodrach i mają szerokie klapy oraz jasne koszule. W roli okryć wierzchnich w przypadku mężczyzn, którzy mają sylwetkę ołówek najlepiej sprawdzą się płaszcze dwurzędowe.

Figura gruszka

Sylwetka ta nie miałaby żadnych wad, gdyby nie wystający brzuszek. Panowie, którzy mają tak właśnie zbudowaną sylwetką najlepiej będą wyglądać w rzeczach, które pomogą im ten brzuszek ukryć. Można to zrobić wybierając lekko zwężaną w talii marynarkę. Dobre połączenie to gładka koszula. Może też być koszula z delikatnym wzorem prążków.

Figura trójkąt

Sylwetką, która najbardziej przypomina idealną jest ta, która przypomina trójkąt. Wąskie biodra, szeroka klatka piersiowa, smukłe nogi i zgrabne ręce – przy tak zbudowanej sylwetce każe ubranie jest idealne. Ale taką sylwetką warto się chwalić, stąd też ubrania powinny podkreślać jej zalety. Taliowane marynarki, eksperymentowanie z kolorami i wzorami, spodnie z szerokimi lub wąskimi nogawkami – na to wszystko mogą się zdecydować panowie, których sylwetka ma kształt trójkąta.

Figura jabłko

Cechy, które wyróżniają tę sylwetkę to: szeroka klatka piersiowa, wystający brzuch, masywnie zbudowane ręce i nogi i obfita talia. Ubrania powinny być tak dobrane, aby ukryły opisane wady sylwetki. Aby je zamaskować panowie powinni stawić na ubrania jednokolorowe, które zostały uszyte z gładkich materiałów. Mankamenty sylwetki ukryje także marynarka jednorzędowa. Powinna ona mieć lekkie wcięcie w talii.

Dodaj komentarz