Porady lekarskie przez internet

Porady

Internet ułatwia nam wiele aspektów codziennego życia. Jest dla nas źródłem informacji  szukania różnego rodzaju porad. Dużą popularnością cieszą się udzielane w sieci porady zdrowotne. Chodzi nam tutaj o porady, których udzielają lekarze. Pamiętajmy jednak, aby korzystać z nich tylko wtedy, gdy nie mamy możliwości dotrzeć do lekarza. Internet to potężne narzędzie, ale nie daje on możliwości zbadania pacjenta, nie zastępuje także wyników badań.

 Lekarski konsultacje

 Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom coraz większej liczby osób już od dłuższego czasu działają portale medyczne, które oferują możliwość skorzystania z porady pracujących dla nich lekarzy posiadających różne specjalizacje. Na każdym z tych portali mamy więc możliwość zadania każdego pytania, nawet tego, które dotyczy intymnych problemów ze zdrowiem. Do zadawania pytań służy specjalny formularz. Korzystając z niego pamiętajmy, aby niepokojące nas objawy opisać w miarę szczegółowo. Z pewnością ułatwi to postawienie wstępnej diagnozy. Na większości portali na odpowiedź nie czeka się długo. Porady medyczne drogą online udzielane są bezpłatnie jednak nie na wszystkich portalach. Na niektórych z nich trzeba wnieść raczej niską opłatę.

Porady lekarskie przez internet

 Opieka kardiologiczna przez internet

 Stosunkowo niedawno został stworzony projekt w ramach, którego można liczyć na opiekę kardiologiczną przez całą dobę. Na ciele pacjentów, którzy chcą z takiej 24 godzinnej opieki kardiologicznej skorzystać montowane jest urządzenie o nazwie Tele EKG. Praca serca pacjenta jest przez nie zapisywana w czasie rzeczywistym. Następnie zapis jest przesyłany do dyżurującego lekarza kardiologa w celu ich oceny. Po ocenie zapisu pracy serca może on udzielić pacjentowi porady. W przypadkach, które są groźne dla życia pacjenta, lekarz wzywa do niego karetkę pogotowia.

Udzielane przez lekarzy specjalistów porady online są dla pacjentów dużym ułatwieniem. Pamiętajmy jednak, że nie zastąpią one bezpośredniego kontaktu lekarz-pacjent. Przez internet nie można postawić dokładnej diagnozy.