Kraków – informacje o gastronomii

Porady

Kraków to popularne miasto na mapie Polski. Nasza dawna stolica, pełna zabytków, które niewątpliwie warto odwiedzić. Chociaż walczy ze smogiem, jest to wspaniałe miejsce, o uroczym, charakterystycznym klimacie, który jest naprawdę nie do powtórzenia. Dlatego właśnie pełne jest turystów, jak również osób, które zdążają do niego na przykład na studia, albo szukając pracy. Skoro to popularna miejscowość turystyczna, to pełno jest także miejsc przeznaczonych ściśle dla turystów – z których oczywiście korzystają przy okazji i mieszkańcy. Liczne lokale gastronomiczne sprawiają, że w Krakowie zawsze można pysznie zjeść i najeść się do syta! W tekście opowiemy nieco więcej na ten temat!

Porad szukaj w internecie

Kraków – informacje o gastronomii

Jeśli nie wiesz dokąd się udać, przybywając do Krakowa, podobnie jak w przypadku zabytków, tak i w przypadku gastronomii – szukaj informacji w internecie. Pełno jest zestawień, reklam, jak też opinii innych internautów, dotyczących tego gdzie najlepiej i najsmaczniej można zjeść. Wiele zależy też oczywiście od tego kto w czym akurat gustuje i na co ma ochotę. Okazuje się, że turyści często po prostu idą na pizzę, albo chcą spróbować lokalnych przysmaków. Jeśli chodzi o lokale typowo ludowe, jest ich nieco mniej, ale także występują. Jeśli zaś chodzi o pizzerie, ich prawdziwe zatrzęsienie jest w centrum, jednak tak naprawdę można zjeść pizzę i w innych punktach Krakowa. Lokale rozsiane są bowiem po całym jego terenie, a często ta sama firma posiada całą sieć lokali w różnych punktach miasta.

Porównuj, pytaj, testuj

Niektórzy są na tyle odważni, że wolą wejść gdzieś samodzielnie i sprawdzić czy im posmakuje. Inni jednak wolą wiedzieć dokąd idą i co mogą zjeść na miejscu. Dlatego warto sprawdzać na stronach internetowych poszczególnych firm co oferują i jakie są w lokalu ceny. Pamiętajmy, że Kraków jest drogim miastem, ponieważ chętnie odwiedzają go obcokrajowcy, którzy i tak płacą w euro. Warto porównywać ze sobą oferty poszczególnych lokali gastronomicznych. Na przykład jeśli rzeczywiście mamy ochotę na pizzę, wpiszmy „pizza Kraków” w okienku internetowym i sprawdźmy, która firma co nam oferuje.