Preparaty pielęgnacyjne dla dzieci o nazwie emolienty

Kosmetyki Moda Porady

Skóra niemowląt jest bardzo delikatna, pachnąca i jedwabista. Ale jednocześnie jest bardzo wrażliwa. Szczególnie wrażliwą skórę mają maluchy, u których zostało rozpoznane Atopowe Zapalenie Skóry. Jakimi preparatami można taką skórę pielęgnować?

Preparaty pielęgnacyjne dla dzieci o nazwie emolienty

 

Jeszcze kilka lat temu pielęgnacja skóry atopowej sprawiała rodzicom mnóstwo kłopotów.Dzisiaj za sprawą specjalnych preparatów, tak zwanych emolientów, jest ona zdecydowanie łatwiejsza. Emolienty można kupić w każdej, dobrze zaopatrzonej aptece bez recepty. Emolinety mają właściwości, które sprawiają, że skóra dziecka jest pielęgnowana w taki sposób, jak naturalne składniki, które zawarte są w wodach płodowych – nie tylko więc natłuszczają, ale także chronią. W przypadku zdrowych dzieci wystarczy nanosić je na skórę tylko dwa razy dziennie: rano i wieczorem. Jednak w przypadku skóry atopowej to zbyt mało.

 

W składzie emolientów jest bardzo dużo składników, które mają właściwości natłuszczające. Jeśli chodzi o suchą, bardzo wrażliwą skórę natłuszczanie jest zabiegiem niezwykle ważnym. Emolienty pomagają dbać o skórę atopową nie tylko dlatego, że ja natłuszczają. Atopowe Zapalenie Skóry bardzo często ma podłoże w alergii. W emolientach nie ma konserwantów i sztucznych barwników. Są to także preparaty bezzapachowe. Stosując je rodzice ograniczają kontakt skóry z dziecka z  substancjami, które mogą dodatkowo podrażnić i uczulić skórę.

 

Emolienty dostępne są w aptekach bez recepty. Są dostępne w bardzo różnych formach: emulsji, żelu, olejku, kremu, mleczka, balsamu. Są przeznaczone zarówno do przygotowania emoliacyjnych kąpieli jak i do pielęgnowania skóry po kąpieli. Preparaty zawierające emolienty dobiera się uwzględniając indywidualne potrzeby skóry dziecka. Można je stosować przez dłuższy czas. Te pielęgnacyjne na skórę najlepiej jest je nanosić jak najszybciej po zakończeniu kąpieli, gdy skóra jest jeszcze lekko wilgotna. Preparat wchłania się wtedy lepiej, tworzy warstwę ochronną. Kąpiel emoliacyjna nie może zaś trwać zbyt długo, maksymalnie 15 minut.