Leczenie ran z zastosowaniem żeli hydrokoloidowych

Kosmetyki Moda Porady

Są rany, których leczenie trwa bardzo długo. Codziennie zmieniane tradycyjne opatrunki nie przynoszą zadowalającego efektu leczniczego. W takich sytuacjach warto spróbować leczenia nowoczesnymi środkami. Należą do nich między innymi żele hydrokoloidowe. Warto je poznać bliżej.

Leczenie ran z zastosowaniem żeli hydrokoloidowych

W leczeniu jakich ran warto je stosować?

Zaletą żeli hydrokoloidowych jest to, iż świetnie sobie radzą z leczeniem bardzo różnych ran. Są stosowane bardzo często w leczeniu odleżyn – ran, które leczy się wyjątkowo trudno. W przypadku odleżyn przynoszą one bardzo dobre efekty nawet stosowane na rany, które są już bardzo rozległe i głębokie. Świetnie radzą sobie także z ranami pooperacyjnymi; mogą być stosowane także do leczenia oparzeń I i II stopnia.

Czy są przeciwwskazania?

Żele hydrokolidowe mają mnóstwo zalet, skracają czas leczenia ran, są jednak wyrobem medycznym, który ma nie tylko wskazania, ale także przeciwwskazania. Nie mogą być stosowane do leczenia oparzeń III stopnia oraz ukąszeń. Nie wolno stosować ich także do leczenia owrzodzeń tętniczych.

Jak często trzeba stosować żel?

Wszytko zależy od tego na jakim etapie jest proces leczenia rany. W przypadku rozpoczynania leczenia z reguły wysięk z rany jest duży lub bardzo duży. W takiej sytuacji żel trzeba nakładać raz, a czasem nawet kilka razy dziennie. Gdy wysięk z rany się zmniejsza, żel można nakładać na ranę znacznie rzadziej, nawet raz na kilka dni. Taka metoda leczenia ran jest dla pacjentów wyjątkowo komfortowa.

Czy żele hydrokoloidowe stosowane są tylko w szpitalach?

Na szczęście nie. Żele hydrokoloidowe można używać także w domu. Z ich zakupem nie ma najmniejszego problemu. Można je dostać w każdej dużej aptece stacjonarnej, można także zamówić je w aptece internetowej. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne.

Żele hydrokoloidowe znacznie przyspieszają proces leczenia bardzo różnych ran. Ich stosowanie jest bardziej komfortowe dla pacjenta; zmiana opatrunku nie musi już dzisiaj boleć. Ich minusem jest to, że nie można ich stosować na wszystkie rodzaje ran.