Jak uzyskać efekt matowej cery?

Kapitałowe ubezpieczenie na życie

Porady

Kapitałowe ubezpieczenie na życie to stosunkowo nowy rodzaj polis oferowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe.  Jest ono wariantem ubezpieczenia terminowego. Czy warto je kupić?

W przypadku ubezpieczenia kapitałowe towarzystwa ubezpieczeniowe naliczają wyższą składkę. Jej część przeznaczona jest na inwestycje, część na część ochronę ubezpieczeniową.

Czy rozwiązanie to nie jest zbyt ryzykowne?

Kapitałowe ubezpieczenie na życie jest bezpieczną formą zapewnienia sobie ochrony i zgromadzenia pewnego kapitału. Ryzyko ponoszone jest tylko przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Zysk może nie jest oszałamiająco wysoki, ale ryzyka praktycznie nie ma. Niewielka część zysku jest oddawana posiadaczowi polisy raz w roku, w wybranym przez niego okresie. Dzięki temu rośnie wartość polisy. Osoba, która wykupi kapitałowe ubezpieczenie na życie może wybrać stałą sumę ubezpieczenia, ale może też ją raz w podwyższyć. Właściciel polisy, który zdecyduje się podwyższyć sumę ubezpieczenia, nie może samodzielnie zadecydować o ile chce ją zwiększyć – decyzja należy do towarzystwa ubezpieczeniowego.

Kapitałowe ubezpieczenie na życie

Na co zwrócić uwagę wybierając kapitałowe ubezpieczenie na życie?

Przede wszystkim należy dopytać agenta ubezpieczeniowego o możliwość dokupienia opcji dodatkowych, które rozszerzą zakres ochrony polisy. Oczywiście należy także dowiedzieć się w jakich sytuacjach towarzystwo może odmówić wypłaty świadczenia. Dla osoby, która kupiła kapitałowe ubezpieczenie na życie bardzo ważna jest także ilość lat, w czasie których polisa nie ma tak zwanej wartości odstąpienia. Standardowo okres ten to trzy lata.

Jak długo może obowiązywać polisa?

Kapitałowe ubezpieczenie na życie można wykupić najkrócej na okres pięciu lat. Obliczając wysokość składki towarzystwo ubezpieczeniowe bierze pod uwagę sumę ubezpieczenia, wiek osoby ubezpieczającej się, wykonywany przez nią zawód.

Kapitałowe ubezpieczenie na życie to opcja dla tych osób, którym zależy nie tylko na ochronie, ale także na zgromadzeniu pewnego kapitału na przyszłość.