Co można kupić w aptece internetowej?

Porady

Zmiany wprowadzone w prawie pozwoliły na prowadzenie aptek internetowych. Początkowo Polacy podchodzili do nich z pewną rezerwą, dzisiaj wiemy już, że korzystanie z nich ma niemałe grono zwolenników. Nie brakuje jednak osób, które ciągle nie wiedzą, co w takiej aptece mogą kupić. Poniżej podpowiadamy jakie środki znajdziemy w tych aptekach, które oferują sprzedaż za pośrednictwem sieci.

 Wyroby medyczne

Oferuje je zdecydowana większość aptek internetowych. To pojemna kategoria produktów, które obejmuje między innymi:

  • urządzenia pomiarowe;
  • aparaty służące do diagnozowania;
  • preparaty w postaci kapsułek, płynów i aerozoli, które pomagają zapobiegać rozmaitym dolegliwością, łagodzą je bądź leczą.

Do takich wyrobów medycznych zalicza się między innymi wszelkie kapsułki do ssania oraz lizaki mające uśmierzyć ból gardła. Również aerozole mające na celu nawilżanie błony śluzowej nosa zaliczane są do wyrobów medycznych. Wyroby medyczne dostępne są bez recepty.

Leki

Apteki internetowe prowadzą również sprzedaż leków. Produkty lecznicze, bo tak również się je nazywa, mają za zadanie leczyć rozmaite dolegliwości. Charakteryzują się one różnymi mechanizmami działania. Ich cechą wspólną jest jednak to, że muszą one zostać wchłonięte do wnętrza ciała. Leki, które dostępne są na receptę można kupić wyłącznie w tych aptekach internetowych, które dają klientom możliwość osobistego odbioru zakupionych leków. Co ważne, przy odbiorze trzeba wówczas dostarczyć receptę, bez której farmaceuta nie ma prawa wydać nam leku.

Co można kupić w aptece internetowej?

 Środki dietetyczne specjalnego przeznaczenia

To również bardzo duża grupa produktów, jakie znajdziemy w aptekach internetowych. Do przede wszystkim najróżniejsze witaminy i suplementy diety, których zadaniem jest zaspokojenie specyficznych potrzeb żywieniowych. Zalicza się do nich na przykład witaminy dla kobiet w ciąży czy seniorów. Polacy sięgają po nie coraz chętniej. W związku z tym nie mogło ich zabraknąć w internetowych aptekach. Generują one bowiem niemały zysk w takich placówkach.