Czy apteka internetowa prowadzi sprzedaż leków na receptę?

Porady

Kiedy mówimy i aptekach internetowych, bardzo często pojawiają się pytania dotyczące sprzedaży leków wydawanych na receptę. Wiele osób zastanawia się czy w sieci takie leki można legalnie kupić. Poniżej garść informacji rozwiewających wątpliwości w tym zakresie.

 Sprzedaż wysyłkowa leków na receptę – regulacje prawne

Obowiązujące w naszym kraju prawo nie zezwala na prowadzenie sprzedaży wysyłkowej leków wydawanych na receptę. Należy jednak w tym miejscu wyjaśnić czym jest sprzedaż wysyłkowa. Otóż kryje się pod nią nie tylko zamówienie leku, ale również jego wysyłka pod wskazany przez klienta adres. Prowadzące legalną działalność apteki internetowe w naszym kraju nie prowadzą takiej sprzedaży. Nawet jeśli jesteśmy w stanie dostarczyć receptę na dany lek, apteka nie może wysłać go nam pocztą czy kurierem.

Czy apteka internetowa prowadzi sprzedaż leków na receptę?

 Zamawiamy w Internecie, odbieramy osobiście

Wiele aptek poradziło się jednak z obwarowaniami prawnymi. Dają one swoim klientom możliwość zamówienia leku za pośrednictwem Internetu, a następnie jego osobistego odbioru. Należy w tym miejscu bardzo wyraźnie podkreślić, że tak prowadzonej sprzedaży nie można nazwać sprzedażą wysyłkową. Jest to bowiem wyłącznie złożenie zamówienia i odbiór w aptece wówczas, gdy okażemy receptę. Wiele osób zapyta w tym miejscu, jakie korzyści można wówczas osiągnąć. Przecież i tak nie zakupimy leku bez wychodzenia z domu. Okazuje się, że zamawiając lek za pośrednictwem Internetu, możemy często liczyć na niższe ceny w przypadków tych leków, które są pełnopłatne. Co więcej, udając się do apteki wiemy, że lek będzie tam na nas czekał. Nie tracimy więc czasu na kilkukrotne wizyty w aptece czy szukanie takiej apteki, która ma dany lek w sprzedaży. Rezerwacja leków wiąże się często z możliwością wskazania placówki, w której lek odbierzemy. Doskonała mapa punktów odbioru w połączeniu z ogromnym wyborem produktów sprawiają, że taka forma kupowania leków jest naprawdę godna uwagi. Nie bez powodu coraz więcej osób kupuje leki na receptę właśnie w taki sposób.