O krawacie, muszce i innych dodatkach

Moda

O krawacie, muszce i innych dodatkach

Najbardziej popularne męskie dodatki to krawaty i muchy. Ale można do nich zaliczyć także zegarki, poszetki, pasek lub szelki do spodni oraz spinki do mankietów i krawata. Jak je wybierać? Czy dodatki te podlegają trendom mody?

Krawat

Jest najbardziej popularnym dodatkiem. Jest nieprzemijający i ponadczasowy, ale podlega trendom mody. Stąd też zmieniają się kroje, wzory i kolory krawatów. Jedno się nie zmienia: jest on uzupełnieniem wizytowego stroju każdego eleganckiego mężczyzny. Aby krawat służył dłużej niż jeden sezon powinien być uszyty z dobrej jakości materiału. Taki jest na przykład jedwab. Ze względu na cenę jedwab naturalny jest coraz częściej zastępowany tańszym odpowiednikiem czyli sztucznym jedwabiem. Do stylizacji sportowych sprawdzą się także krawaty wełniane. Krawaty mogą być gładkie i jednobarwne, poziome, ukośne lub pionowe paski, we wzory tureckie, połyskujące.

Mucha

Jeszcze do niedawana noszona była przede wszystkim z bardzo uroczystych okazji, czasem także z okazji ślubu. Dzisiaj coraz większa liczba mężczyzn wybiera muchę, jako dodatek do stylizacji na co dzień. Mucha może być zarówno bardzo tradycyjna, jak również bardzo kolorowa i odważna. Najbardziej eleganckie są muchy, które kupuje się nie zawiązane. Nie krępuje ruchów, zdaniem wielu mężczyzn jest bardziej komfortowa w noszeniu niż krawat.

Poszetka

Jest bardzo małą ozdoną chusteczką, którą panowie wkładają w brustaszę. Najczęściej można spotkać panów noszących jednobarwne, z reguły białe poszetki. Bardziej śmiali decydują się na noszenie kolorowej poszetki. Najczęściej poszetki szyje się z lnu lub jedwabiu. Len jest najczęściej używany do szycia białych poszetek. Poszetkę można składać na kilka sposobów.Oto one:
TV fold;
chaotic;
typu puff;
mountain fold.
Ręcznie obrębione poszetki należą do tych w najlepszym guście. Powinna pasować do krawata, ale nie może być uszyta z tej samej, co on tkaniny. Poszetkę nosić nie tylko z krawatem, w luźnych stylizacjach jest także bardzo eleganckim dodatkiem.

Dodaj komentarz