Kilka słów na temat męskich koszul

Moda

Kilka słów na temat męskich koszul

Koszula jest podstawowym elementem męskiej garderoby. W szafie każdego mężczyzny powinna znaleźć się przynajmniej jedna elegancka, jedna codzienna i sportowa koszula. Jak je wybierać? Na jakie elementy należy zwrócić uwagę przy kupowaniu koszuli?

Tkanina

Wśród tkanin zdecydowanie najbardziej godną polecenia jest bawełna. Jest naturalna i oddychająca. Męskie koszule szyje się z kilku rodzajów bawełny:
egipskiej;
popeliny;
sea island;
oxford;
pintpoint;
two ply.
Inne tkaniny, z których szyje się męskie koszule to jedwab i len.

Kolor

Wśród eleganckich koszul w szafie z pewnością nie może zabraknąć koszuli w kolorze białym. Inne polecane kolory to: jasnobłękitny, bladoróżowy, jasnoszary, écru. Na co dzień mogą to być koszule w kratę, prążki lub paski.

Rodzaj kołnierzyka

W męskich koszulach mogą być wszyte bardzo różne kołnierzyki. Najczęściej jednak spotkać można koszule z kołnierzykiem typu:
cut avay – ten rodzaj kołnierzyka nazywany jest także hai lub włoskim. Ma szeroko rozstawione krawędzie. Do koszul z kołnierzykiem włoskim koniecznie trzeba założyć krawat;
prosty – inaczej nazywany kołnierzykiem Kent. Ma klasyczny kształt. Spotkać go można w koszulach noszonych na bardzo różne okazje. Wszywa się go do koszul casualowych i bardziej formalnych;
łamany – to rodzaj kołnierzyka spotykany w koszulach typu wieczorowego. Najczęściej koszule z łamanym kołnierzykiem nosi się do smokingu lub fraka. Niezbędny dodatek – mucha;
button down – z rogami przypinanymi do gorsu koszuli małymi guziczkami.

Rękawy

Mogą być długie lub krótkie. Ale noszenie koszul z krótkim rękawem nawet w upalne letnie dnie jest w złym guście. Mężczyzna, który chce wyglądać w każdych okolicznościach elegancko latem nosi koszulę z podwiniętymi, a nie z krótkimi rękawami.

Mankiety

Wśród mankietów wszywanych do męskich koszul wyróżnić można dwa rodzaje:
pojedyncze – wszywane w koszulach mniej formalnych i codziennych. Są zapinane na jeden lub dwa guziki;
występują w koszulach formalnych, czyli w tych najbardziej eleganckich. Zapina się je na spinki.

Dodaj komentarz