Czyścimy pędzle do makijażu

Kosmetyki

Pędzle do makijażu to akcesoria, z których każda kobieta korzysta przynajmniej raz dziennie. Używane są na różnym etapie wykonywania makijażu. Posłużą bardzo długo pod warunkiem, że o nie odpowiednio zadbamy.

Dlaczego trzeba czyścić pędzle do makijażu?

Pędzle do makijażu wymagają regularnego czyszczenia nie tylko dlatego, że przedłuża to ich żywotność. Pędzle są siedliskiem bakterii, bardzo często więc pojawiające się problemy ze skórą twarzy są efektem bytujących na pędzlach bakterii. Pędzlem, który ma brudne włosie trudniej jest też aplikować cień lub róż. Pędzel, którego używamy do aplikacji pudru i innych sypkich kosmetyków wystarczy wyczyścić raz na kilka dni. Pędzle używane do nakładania korektora, podkładu, pomadki, powinnyśmy czyścić każdego dnia, najlepiej od razu po zrobieniu makijażu.

Czyścimy pędzle do makijażu

Czego używać do czyszczenia pędzli?

Do czyszczenia pędzli coraz chętniej wykorzystywane są specjalne, wykonane najczęściej z silikonu czyściki do pędzli. Powierzchnia czyścików pokryta jest różnej wielkości wypustkami. Mają one także różną wielkość. W efekcie więc można nimi perfekcyjnie wyczyścić każdy pędzel. Plusem czyścików jest to, że są one uniwersalne; sprawdzają się zarówno do czyszczenia pędzli z naturalnym, jak i ze sztucznym włosiem. Dostępne są w różnych kolorach, a przy tym kosztują naprawdę niewiele. Za czyścik zapłacimy około 10 zł. Plusem czyścików jest także to, że można używać ich wielokrotnie. Do wyboru są czyściki w różnych kolorach. Do czyszczenia pędzli do makijażu potrzebujemy nie tylko czyścika, ale także preparatu do mycia. W drogeriach dostępne są specjalne preparaty do mycia pędzli, ale śmiało zastąpimy je szamponem dla dzieci, płynem do higieny intymnej czy mydłem antybakteryjnym w kostce. Tłuste zabrudzenia najłatwiej usuniemy używając oleju, oliwy z oliwek lub dowolnego olejku. Czyścika używamy po zmoczeniu włosia i nałożeniu preparatu do mycia. Do mycia nie używamy gorącej wody, nie gnieciemy włosia zbyt mocno. Czyścimy do chwili, aż woda stanie się czysta.

Więcej na