Ruch to zdrowie – czyli metoda walki z PMS

Porady

Ruch to zdrowie – czyli metoda walki z PMSAktywność fizyczna jest przez wszystkich polecana – ruch poprawia bowiem ukrwienie, dotlenia, pozwala spalić nadmiar kalorii i po prostu utrzymać swoje ciało w zdrowiu. Mnóstwo osób pracuje przed komputerem, prowadząc raczej siedzący tryb życia – dla nich aktywność fizyczna po godzinach pracy jest szczególnie istotna. Warto jednak wiedzieć, że kobiety cierpiące z powodu PMS także powinny się dużo ruszać. Choć odczuwane przez nie objawy są często na tyle kłopotliwe, że tracą one energię do życia oraz zainteresowanie sportem, powinny się przemóc, ponieważ ruch naprawdę dobrze im zrobi. Jak się ruszać, żeby poradzić sobie z zespołem napięcia przedmiesiączkowego? Czy to skuteczna pomoc w walce z nim?

                Przypadłość znana jako zespół napięcia przedmiesiączkowego dotyka szerokiej grupy kobiet – nawet 30% wszystkich pań w wieku reprodukcyjnym narzeka na różnego rodzaju objawy związane z tym schorzeniem. Najprawdopodobniej związane jest ono z zaburzeniami hormonalnymi i wynika w pewnej mierze z przyczyn genetycznych – badania na ten temat są jednak nadal prowadzone, a ciężko stwierdzić cokolwiek na 100%.

                W tej chwili jednak specjaliści intensywnie pracują nad jakimiś lekami, które ulżą w cierpieniach wszystkich kobiet, które dotyka PMS. Zauważono już, że sporą rolę w leczeniu odgrywa ruch – warto więc więcej się ruszać, jeśli pragnie się pozbyć dolegliwości. Warto poświęcić czas na bieganie, jazdę na rowerze, zajęcia fitness, albo po prostu więcej spacerować. Dobrze na ciało i psychikę wpływa także tak zwana joga hormonalna, której poszczególne asany pozwalają pozbyć się bólu z różnych partii ciała, jak również pozytywnie koją nerwy i dodają energii. W zależności więc od tego jakie są możliwości ruchowe konkretnej kobiety, powinna ona wybrać taką aktywność fizyczną, która najbardziej jej odpowiada. Wiadomo, że jeśli ma problemy ze zdrowiem, niektóre rodzaje ruchu odpadają – inne są jednak jak najbardziej wskazane. Zawsze jest jakiś sport, który można uprawiać – z korzyścią dla swojego zdrowia.