Wyjątkowe perfumy dla każdej kobiety

Leki kupowane w internecie

Porady

Leki w Polsce są drogie, wiele osób szuka więc możliwości ich tańszego zakupu. Miejscem, w którym wiele osób niezwykle chętnie kupuje leki jest internet. Są one tanie, ale czy bezpieczne?

 Preparaty, które najchętniej kupujemy w internecie

Osoby, które chętnie kupują leki w internecie najczęściej wybierają preparaty na odchudzanie, sterydy anaboliczne i środki na potencję. Coraz częściej kupowane są także antybiotyki.

 Pochodzenie leków sprzedawanych w internecie

 Bardzo często do sprzedaży w internecie oferowane są farmaceutyki z przemytu. Są to leki pochodzące ze Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Egiptu i Chin. Spora część farmaceutyków, które sprzedawane są w sieci to leki, których pochodzenie nie jest znane. Nie wiadomo więc jaki jest ich skład, w jakich warunkach były przechowywane, a następnie przywiezione do Polski. Kupowanie leków na portalach aukcyjnych nie jest rozsądne. Takie leki mogą być groźne nie tylko dla naszego zdrowia, ale także dla życia.

Leki kupowane w internecie

 Legalna sprzedaż leków w internecie

 Legalną sprzedażą leków w internecie mogą zajmować się wyłącznie e-apteki. I to tylko te, które działają w oparciu o realną aptekę czy punkt apteczny. Nakaz sprzedaży leków wyłącznie przez apteki internetowe jest łamany nie tylko w Polsce, ale także we wszystkich krajach, które są członkami Unii Europejskiej. Aby chronić zdrowie i życie pacjentów, legalnie działające e-apteki muszą na swojej stronie internetowej zamieszczać logo. Jest to logo, które obowiązuje we wszystkich legalnie działających aptekach internetowych nie tylko na terenie Polski. Robiąc zakupy w internetowej aptece po raz pierwszy warto sprawdzić, czy na jej stronie znajduje się biały krzyż wpisany w trzy paski w różnych odcieniach zieleni i jeden szary.

Kupowanie leków na portalach aukcyjnych albo forach internetowych nie jest bezpieczne. Były już przypadki, że zmarły osoby, które zdecydowały się stosować preparaty na odchudzanie kupione w internecie. Powinni to być ostrzeżeniem dla każdego z nas. Gdy chcemy kupić lek w sieci, wybierzmy e-aptekę.